Zawodnik Startu przegapi początek sezonu? Menedżer uspokaja

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Niedawno Szymon Szwacher przeszedł operację, która polegała na rekonstrukcji kolana. Teraz oczywiście przechodzi rehabilitację. A kiedy będzie mógł skupić się już wyłącznie na przygotowaniach do jazdy? O to zapytaliśmy menedżera Aforti Startu Gniezno Błażeja Skrzeszewskiego.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Tutaj jest kwestia rehabilitacji. Na tę chwilę rehabilitant ani doktor, który operował, nie są w stanie określić, ile dokładnie czasu potrzeba. Wszystko będzie zależeć od tego, jak ta rehabilitacja będzie przebiegać. To mogą być dwa miesiące, trzy czy cztery. Wszystko zależy od tego, jak jego organizm będzie reagować. Wszyscy mamy nadzieję, że pójdzie to szybko, ale to też takie rzeczy, których my nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Za około 2-3 tygodnie będzie można powiedzieć więcej – mówił nam podczas ostatniej rozmowy.

Operacja Szwachera była konieczna i miała związek z urazami, jakie przytrafiły się mu w trakcie minionego sezonu. Niektórzy zastanawiali się, czy wobec tego nie mogła się odbyć wcześniej, np. bezpośrednio po sezonie.

Tam pojawiły się zapalenia, wszystko było monitorowane. Po konsultacjach z lekarzem prowadzącym okazało się, że nie można było tego zrobić wcześniej. Musiało to jedno i drugie kolano dojść do siebie. To był najszybszy możliwy termin – wyjaśnił Skrzeszewski.

Szkoda, że tak się stało, bo przecież Szymonowi teraz ucieka okres przygotowawczy. – Szkoda, ale na niektóre rzeczy my – jako klub – ani Szymon, nie mamy wpływu. Jeśli lekarze podjęli taką decyzję, to nie możemy z nimi walczyć – zaznaczył opiekun czerwono-czarnych.

A czy jest ryzyko, że Szymon przegapi początek sezonu? – Na spokojnie. Na to nie mamy wpływu. Musimy czekać na rozwój sytuacji i trzymać kciuki, by jak najszybciej doszedł do siebie – podsumował Skrzeszewski.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26 stycznia 2022 o godz. 15:55:16


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: