Gracjan Jarzyński przed wylotem do Indii: Jesteśmy bardzo podekscytowani [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W dniach od 24 listopada do 5 grudnia w Bhubaneswar (Indie) odbywać się będą Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie. W kadrze reprezentacji Polski na ten turniej znalazło się 3 gnieźnian – Szymon Cyprych, Maksymilian Pawlak i Gracjan Jarzyński. Z tym ostatnim, czyli kapitanem naszej kadry, przed zmaganiami w Indiach rozmawiała Klaudia Glinkowska.

🎙Jak nastawienia na nadchodzące mecze? Czujecie się przygotowani na taką imprezę?

🏑Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy już się doczekać pierwszego meczu. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani na taką imprezę, ponieważ jest to już końcówka sezonu trawiastego i forma powinna być na wysokim poziomie.

🎙A jak wygląda sprawa treningów? Jak poinformowało PZHT miała miejsce kadra w Poznaniu. Na jakie elementy gry położyliście największy nacisk?

ZOBACZ TAKŻE:   Indywidualny Mistrz Polski 2020 zostaje w Orle Gniezno!

🏑Jeśli chodzi o treningi, były jeszcze stacjonarne prowadzone w Poznaniu i 2 kadry przed Mistrzostwami Świata. Najwiecej czasu przeznaczyliśmy na ustawienie się w defensywie i ofensywie.

🎙Dla wielu kadrowiczów jest to zapewne pierwszy taki występ na Mistrzostwach Świata. Jako kapitan, masz jakieś obawy, czy jednak jesteś spokojny duchem?

🏑Jeszcze żadnemu graczowi nie zdażyło się zagrać na Mistrzostwach Świata. Jestem pewny, że każdy z chłopaków da z siebie wszystko i na boisku zostawi serce, jednak do turnieju podchodzimy z pokorą, ponieważ będziemy grali z najlepszymi drużynami świata.

🎙A co do fazy grupowej, mierzyć będziecie się z takimi drużynami jak Francja, Kanada, a także z gospodarzem tegorocznych mistrzostw – Indiami. Których meczów obawiacie się najbardziej? Bo wiadomo, że z niektórymi drużynami mieliście już przyjemność się zmierzyć.

ZOBACZ TAKŻE:   GALERIA: Zagrali dla Olgi! Uczestnicy wydarzenia "Gwiazdy na Gwiazdkę" w naszym obiektywie

🏑Nie obawiamy się żadnych meczów z drużynami z naszej grupy. Najbardziej czekamy na starcie z gospodarzami, a jednocześnie obrońcami tytułu Mistrza Świata, czyli Indiami.

🎙Zgaduję, że ambicje macie na wysokie miejsca, za co oczywiście trzymamy mocno kciuki! Gdybyś miał wskazać największy atut drużyny, który może poprowadzić was do sukcesu, powiedziałbyś, że jest to…?

🏑W takim składzie osobowym jeszcze nie mieliśmy przyjemności zagrać razem, także ciężko jest mi odpowiedzieć, ale na pewno nie zabraknie ambicji i woli walki!

🎙Jak wiadomo w Indiach panuje inny klimat, chodzi mi oczywiście nie tylko o temperaturę czy jedzenie, ale o wszelkie możliwe choroby. Jak wyglądały przygotowania do takich warunków?

🏑Ciężko przygotować się do takich warunków, jakie panują w Indiach, ale na szczęście jedziemy wcześniej i będziemy mieli czas na aklimatyzację. Przygotowujemy się od strony medycznej wzmacniając florę jelitowa poprzez branie probiotyku.

ZOBACZ TAKŻE:   Gnieźnianie nie pojadą na mistrzostwa Europy

🎙I symboliczne siódme pytanie chciałabym dedykować Tobie, gdyż jak wiemy to właśnie ten numer widnieje na Twojej koszulce. Czy ma on jakieś szczególne dla Ciebie znaczenie, być może szczęśliwa liczba?

🏑 Numer 7, ponieważ mam idola, który też z takim gra i jest to Cristiano Ronaldo. Po prostu z siódemką już gram długo i tak jakoś zostało, że przywiązałem się do tego numeru.

TERMINARZ MECZÓW POLAKÓW:

24 listopada ⏱ 10:00 | 🆚 Kanada
25 listopada ⏱ 12:30 | 🆚 Francja
27 listopada ⏱ 15:00 | 🆚 Indie


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: