O co walczy Szczypiorniak? Maciej Olejniczak: “Nie od razu Rzym zbudowano”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Na razie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno idzie jak burza w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn. Nikt w klubie nie wpada jednak w samozachwyt, tym bardziej że przed drużyną ciężkie mecze z ekipami z Leszna i Strzałkowa. O co “Wilki” chcą walczyć w tym sezonie? O tym rozmawialiśmy w Pitbike Gniezno KXD #SGLive z trenerem Szczypiorniaka Maciejem Olejniczakiem.

Sportowo zawsze trzeba się bić o najwyższe cele. Celem każdego zespołu powinno być wygranie ligi, natomiast życie bywa takie, że później dochodzi do tego jeszcze organizacja. Jeżeli sportowo wygramy, to na pewno będzie to fajne, ale kwestia, co dalej. W wielu wypadkach było tak, że taki awans o ligę wyżej oznaczał de facto koniec zespołu. Tak było jeszcze w moich młodych czasach. Uciągnięcie finansowo dalszych wyjazdów, innych stawek sędziowskich itp. było kłopotliwe. Nie oszukujmy się, teraz ekonomia mocno udziela się nawet do sportu. Jeżeli nie mamy zapewnionego budżetu, no to wygrać jest bardzo fajnie, natomiast jeśli nie ma zaplecza, to nie mamy czego szukać w wyższej lidze, czy nawet dwie ligi wyżej. To po prostu zabójstwo dla klubu – zaznaczył szkoleniowiec “Wilków”.

ZOBACZ TAKŻE:   Tak, tak, tak! Po evencie "Gwiazdy na Gwiazdkę" zamknięto zbiórkę dla Olgi!

Nie ukrywa, że bardzo wierzy w prezesa Michała Grubczaka.

ZOBACZ TAKŻE:   W piątek prezentacja Startu. Jacy zawodnicy się pojawią?

Wierzę, że prezes Michał jest osobą bardzo operatywną. Znam go jeszcze z jego czasów studenckich. Wiem, że jest to bardzo zaangażowany człowiek i oddany temu klubowi. Nie postawił nam celu, że mamy awansować w tym sezonie. Jeżeli się sportowo uda, to będzie super. Zawsze mówiłem, że wynik przyciąga sponsorów i tak powinno być. Jeżeli chcesz mieć sponsorów i kibiców, to pokaż, że potrafisz grać. Chciałbym, żeby taka prawidłowość zadziałała. Nie od razu Rzym zbudowano, trzeba cegiełka po cegiełce tworzyć dobry wizerunek klubu i swoimi sukcesami na pewno spowodujemy, że będą ludzie, którzy przychylnie popatrzą na finansowanie naszego klubu – podsumował Maciej Olejniczak.

ZOBACZ TAKŻE:   „Wiaderko” zostaje w Orle Gniezno!

Posłuchaj całej rozmowy z trenerem Szczypiorniaka:


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: