Mateusz Morawiecki patronem turnieju Chrobrego. “Nobilitujący dla wydarzenia”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Mateusz Morawiecki został patronem Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski. Pod informacją na ten temat przekazaną zarówno przez sportzpazurem.pl, jak i Start Gniezno pojawiło się sporo negatywnych komentarzy.

O patronacie postanowiliśmy porozmawiać z organizatorami. Dzwoniliśmy do Rafaela Wojciechowskiego ze Startu Gniezno i Macieja Polnego ze SpeedwayEvents. Chcieliśmy się dowiedzieć przede wszystkim tego, co taki patronat daje turniejowi.

Menedżer Startu Rafael Wojciechowski wyjaśnił, że patronat to inicjatywa SpeedwayEvents. – Ja myślę, że czy się popiera tę partię, czy nie, to jest jednak urząd wysokiej rangi w Polsce i taki patronat – premiera czy prezydenta – zawsze jest w jakiś sposób nobilitujący dla wydarzenia – zaznaczył.

Oczywiście sympatie mogą być różne, więc rozumiem komentarze. Taka decyzja została jednak podjęta przez współorganizatora naszego wydarzenia i tak też jest – dodał.

Dopytaliśmy, czy taki patronat pomaga np. w pozyskiwaniu sponsorów. – Myślę, że te działania mają też taki cel – kontynuował, odsyłając nas do SpeedwayEvents.

Poprosiliśmy ten podmiot o komentarz, ale precyzyjnej odpowiedzi nie uzyskaliśmy. Właściciel Maciej Polny zasłonił się tajemnicą obejmującą okoliczności uzyskania patronatu i zaznaczył, że woli się na ten temat nie wypowiadać.

ZAKAZ KOPIOWANIA CYTATÓW I INFORMACJI ZAWARTYCH W NINIEJSZYM TEKŚCIE!


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: