4 tysiące za jeden mecz u siebie. MKK przed wyzwaniem finansowym [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W minionym tygodniu poznaliśmy podział grup w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w koszykówce w sezonie 2021/2022. Podopieczni trenera Arkadiusz Konowalskiego trafili do grupy A.

W tej grupie będą się mierzyć z takim zespołami jak  AZS UMK Toruń,  KSK Noteć Inowrocław, MKS Sokół Międzychód czy też Trefl II Sopot. To właśnie ze zespołem z Sopotu nasi zawodnicy rozpoczną ligowy sezon. Mecz ten rozegrany zostanie w Sopocie 25 września.

Co przed rozpoczynającym się sezonem powiedział nam prezes Sklepu Polski MKK Gniezno, pan Tomasz Konowalski? Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Jak ocenia Pan podział grup w nadchodzącym sezonie?

Podobnie jak wiele klubów jesteśmy zaskoczeni liczbą zespołów, jakie wystartują w tym roku w rozgrywkach 2 ligi. Ogółem PZKosz przyznał licencję aż 61 klubom. W grupie A, w której startujemy, jest 15 zespołów. W związku z tym w sezonie regularnym zagramy 28 spotkań ligowych. Najlepsza 8 rywalizować będzie dalej w fazie play off. W związku z tym koszty udziału w lidze będą większe, niż się spodziewano. Z drugiej strony kibice Sklepu Polskiego będą mieli więcej okazji do emocjonowania się rozgrywkami ligowymi.

Pod tym linkiem można zobaczyć jak wygląda podział grup na nadchodzący sezon: https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/4/aktualnosci/n/67278/system-i-terminarz-rozgrywek-2-ligi-mezczyzn.html

Pierwszy mecz gramy na wyjeździe w Sopocie, czy drużynę stać na wygraną na tym trudnym terenie?

Sopot: Jest to zespół, który od kilku lat jest nam bardzo dobrze znany. Są to młodzi zawodnicy, którzy oprócz tego, że mają szansę rozwijania się u boku zespołu ekstraklasy, realizują się na poziomie drugiej ligi. Z pewnością będzie to bardzo trudny mecz. Podobnie jak wiele drużyn młodzieżowych grają bardzo szybko i agresywnie na całym boisku. Często wykorzystują indywidualne talenty i predyspozycje poszczególnych graczy. Na pewno wyjazd do Sopotu to nie będzie spacerek po Molo. Musimy się dobrze przygotować do tego spotkania, aby dobrze rozpocząć rozgrywki. Nie wiemy również, ilu zawodników z ekstraklasy będzie w tym roku wspomagało zespół drugoligowy.

Więcej zespołów w grupie czy to się wiąże z większymi kosztami dla klubu?

Jeśli chodzi o koszty związane z tegorocznym sezonem to jak już wspomniałem większa liczba zespołów to większe koszty. W zeszłym sezonie razem z rundą play off zespół rozegrał łącznie 27 spotkań. w tym roku sezon regularny to 28 meczów. Jeśli udałoby się awansować do fazy play off, co jest naszym celem dochodzą kolejne mecze. Trzeba nieco inaczej podejść do finansów. tym bardziej, ze koszt jednego meczu u siebie to kwota ponad 4 tysięcy złotych. Na nią składają się koszt sali, sędziowie boiskowi i stolikowi, komisarz, opieka medyczna, ochrona itd.

Czy zespół po ruchach transferowych utrzyma ten sam poziom co rok temu?

Udało utrzymać się trzon zespołu, choć bez strat się nie obyło. Po odejściu Piotra Leśniczaka, Daniela Kotwasińskiego czy Mateusza Rutkowskiego, klub szukał  szybko godnych następców. Mam nadzieję, że Adrian Sobkowiak oraz Kuba Małecki szybko zgrają się z chłopakami. Cieszy, że bardzo mocno trenuje też liczna grupa juniorów, którzy także powalczą o swoje minuty. Oby dopisało zdrowie i kibice mogli wrócić na trybuny.

Jeżeli terminarz nie ulegnie zmianom, pierwsze spotkanie gnieźnianie zagrają u siebie 2 października z Miasto Zakochanych Chełmno.

Liczymy, że ten sezon przyniesie nam wiele emocji, a także, że nasza drużyna awansuje do fazy play-off.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: