Przetestowaliśmy rower miejski! Pierwsze wrażenie znakomite [OPINIA]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Za nami długo wyczekiwana inauguracja Rowerów Miejskich w Gnieźnie. W poniedziałek o godzinie 12:00 zebrali się wszyscy mieszkańcy Gniezna chętni do przetestowania rowerów miejskich z panem Prezydentem Tomaszem Budaszem na czele.

Rowerów miejskich jest 115, miasto Gniezno zakupiło ich 100, 10 rowerów otrzymaliśmy od firmy Roovee, która też zaprojektowała aplikacje pod te rowery, a także 5 rowerów kupiła firma Panasonic.

Od 3 sierpnia rowery będą dostępne dla gnieźnian, a także dla turystów przebywających w Pierwszej Stolicy Polski. Na terenie Gniezna pojawiło się 31 punktów, w tym 16 stref parkowania, do których codziennie będą relokowane rowery, oraz 15 punktów postojowych oznaczonych totemem (znak informacyjny).

Obsługa roweru miejskiego nie jest trudna i każdy powinien sobie z tym dać radę. Co należy zrobić, aby wypożyczyć rower? Pierwsza z opcji to pobrać na swój telefon aplikację Roovee, zarejestrować się i zasilić swoje konto minimalną kwotą 10zł. Dalej wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na kierownicy bądź blokadzie.

Drugi ze sposobów wypożyczenia roweru to wykonanie połączenia telefonicznego do biura obsługi interesanta (numer 88 77 66 833) gdzie otrzymamy dalszą instrukcję co mamy zrobić. Warto też dodać, że pierwszych 30 minut jest bezpłatne, czas liczy się od momentu wypożyczenia roweru do odstawienia go w jedno z wyznaczonych 31 miejsc. Za każdą minutę przejazdu, powyżej 30 bezpłatnych minut naliczane jest 5 groszy, co daje nam 3 zł za godzinę.

Cały regulamin obsługi roweru miejskiego można znaleźć pod tym linkiem: https://rowergniezno.eu

Po zakończonym uroczystym otwarciu Zintegrowanego Centrum przesiadkowego, nasz fotoreporter udał się na wspólny przejazd nowymi rowerami miejskim po centrum miasta. Na czele tej grupy jechał prezydent miasta pan Tomasz Budasz, a także wicemarszałek województwa wielkopolskiego pan Wojciech Jankowiak. Trasa była krótka, ale wielu mieszkańców Gniezna było zdziwionych widokiem takiej grupy cyklistów z prezydentem miasta na czele. Wyruszono z ZCP przez ulicę Pocztową, a następnie skręciliśmy w ulicę Bolesława Chrobrego i jechaliśmy cały czas prosto aż na Rynek.

Co możemy powiedzieć o nowych rowerach miejskich?

Jedzie się nimi bardzo dobrze, są wyposażone w hamulec w pedałach, dzięki czemu bez problemu zahamujemy tylnym kołem, a także standardowy hamulec po lewej stronie kierownicy, którym zahamujemy przednim kołem.

Po lewej stronie kierownicy znajduję się dzwonek, a pośrodku kierownicy mamy silikonowy uchwyt na telefon na, którym znajduje się kod QR. Z przodu kierownicy znajduję się również koszyk, w którym możemy przewozić np. plecak, lub zakupy. Siodełko jest regulowane, więc możemy sobie dobrać pod siebie jego wysokość.

Dzięki tym rowerom naszym zdaniem miasto stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne i będzie można jeszcze szybciej przetransportować się z punktu A do punktu B.

Mamy również nadzieję, że mieszkańcy będą szanować tę inwestycję, a także, że rowery nam długo posłużą i, że każdy będzie mógł z nich korzystać.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: