Kolejna reprezentantka Polski w MKS PR URBIS Gniezno!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Zgodnie z naszymi sygnalizacjami, do MKS PR URBIS Gniezno dołączyła kolejna reprezentantka Polski (K2002). To Justyna Świerżewska! Na tym najprawdopodobniej nie koniec wzmocnień.

Poniżej klubowy komunikat o nowej zawodniczce.

„Drużynę MKS PR URBIS Gniezno w sezonie 2021/2022 wzmocni Justyna Świerżewska. To kolejna z zawodniczek regularnie powoływana do kadry Polski juniorek! Świerżewska będzie broniła barw z Pierwszej Stolicy Polski przez dwa kolejne lata.

Rozgrywająca swoją sportową karierę rozpoczynała w ROKiS Radzymin. Jest tegoroczną absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. W tym okresie grała zarówno w pierwszej jak i drugiej drużynie naszych dotychczasowych rywalek SMS ZPRP. W klasyfikacji generalnej strzelczyń znalazła się na w drugiej dziesiątce. Wielokrotnie powoływana do juniorskiej Reprezentacji Polski kobiet rocznika 2002. W sezonie 2016/2017 roku zdobyła Mistrza Polski w kategorii młodziczka, a rok później brązowy medal na OOM z kadrą Mazowsza. W swoim dorobku a także brązowy medal z kadra narodową juniorek na Mistrzostwach Europy dywizji B w 2019.

Aktualnie Justyna przebywa z kadrą Polski K2002 w Macedonii Północnej, gdzie trwają Mistrzostwa Europy. – “Bardzo się cieszę, że w najbliższym sezonie będę mogła reprezentować barwy MKS-u . Wybrałam ten klub, ponieważ na tym etapie ważne jest dla mnie zdobycie doświadczenia i dalszy rozwój moich umiejętności. Jestem dumna, że będę mogła być częścią tego zespołu oraz walczyć z nim o najwyższe cele. Do zobaczenia na gnieźnieńskim parkiecie”😊l


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: