Oficjalnie: W lipcu nie skorzystamy z letnich basenów! Oto stanowisko Urzędu Miasta

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Na początku sierpnia, a nie jak deklarował wykonawca w lipcu, ma zostać otwarty kompleks basenów zewnętrznych na osiedlu Ustronie w Gnieźnie. O przesunięciu terminu poinformował urzędników przedstawiciel wykonawcy inwestycji – firma AS Product.

Umowa na budowę basenów odkrytych przy ul. Spokojnej została podpisana z firmą AS Produkt z Małej Nieszawki koło Torunia jeszcze w grudniu 2020 r. Sama inwestycja rozpoczęła się jednak znacznie później niż wynikało to z przedstawionego przez Wykonawcę harmonogramu, bo dopiero w marcu a nie, jak założyła firma AS Product, w lutym 2021.

Wykonawca powstałe opóźnienie tłumaczył złymi warunkami pogodowymi. Przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy, przełożyło się bezpośrednio na termin zakończenia wszelkich prac. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia robót, wykonawca wielokrotnie zmieniał deklarację dotyczącą terminu zakończenia inwestycji, początkowo wskazywał finał robót na koniec maja, później koniec czerwca, następnie połowę lipca, a obecnie początek sierpnia.

W tej chwili kończą się prace związane z budową zarówno basenów, jak i budynku z szatniami i ogrodzenia. Jednakże zanim z kompleksu będą mogli korzystać pierwsi klienci, konieczny jest tzw. „rozruch” techniczny oraz odbiory budowlane i sanitarne. Wszystkie te procedury niestety trwają.

Cała inwestycja to budowa i uruchomienie kompleksu letniego składającego się z trzech basenów, zbudowanych na powierzchni, zjeżdżalni wodnej ze ślizgiem tubowym oraz ślizgiem podwójnym, wykonania hamowni oraz instalacji uzdatniania wody basenowej. Powstaje także infrastruktura towarzysząca z szatniami i sanitariatami. Koszt budowy to 3 mln 360 tys. zł.

Za opóźnienie jako Urząd Miejski w Gnieźnie możemy jedynie przeprosić.

Materiał został przesłany przez rzeczniczkę UM w Gnieźnie w odpowiedzi na zadane przez nas pytania.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: