Fantastyczny weekend dla zawodników GST TriEagle Team

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W dniu 03.07 w stolicy polskiego triathlonu-Suszu odbyły się zawody na 4 dystansach: sprinterskim, supersprinterskim, olimpijskim i 1/2 IM. Do Susza zjechali czołowi triathlonisci naszego kraju, którzy walczyli między innymi podczas Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim.

Nasze miasto reprezentował Wojciech Stefański na dystansie sprinterskim. Zajął wysokie 5 miejsce OPEN i 2 miejsce w kategorii wiekowej. Z kolei na dystansie supersprinterskim podczas pucharu polski, nasze miasto reprezentowały juniorki: Wiktoria Górska, Ewelina Momot i Julia Purol. Zdobyły kolejne cenne punkty w rankingu Pucharu plasując się w drugiej dziesiątce zawodów. Były to kolejne udane starty zawodników GST TriEagles Team, które są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski.

4 lipca nasza zawodniczka Aleksandra Kowalczyk wystartowała w Mistrzostach Europy w
Duathlonie. Ola prawo startu wywalczyła sobie wygrywając Mistrzostwa Polski , które odbyły się w Rumii w tym roku. Mistrzostwa Europy Age Grup odbywały się w Rumunii na dystansie 5 km bieg – 20 km rower – 2,5 km bieg.

Ola uplasowała się na 2 pozycji i wywalczyła dla Polski i GST srebrny medal. Jest to nasz pierwszy międzynarodowy sukces, dlatego należą się wielkie gratulacje za ten występ na trudnej technicznie trasie.

4 lipca dwóch naszych zawodników Bartosz Majorczyk i Bartosz Poremski wystartowali w Koninie w cyklu zawodów Samsung River Triathlon Series na dystanie 750m pływania  – 24 km rower – 5 km bieg. Swietnie przygotowani zawodnicy zajeli odpowiednio 1 miejsce Majorczyk i 3 miejsce Poremski w kategorii M16. Ciekawostką tych zawodów był start pływania w rzece Warcie , gdzie zawodnicy zmagali się z silnym prądem w rzece.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: