Gnieźnianie wykręcili mnóstwo kilometrów! Statystyki: Rowerowa Stolica Polski

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Cóż to była za końcówka rywalizacji. Niedzielny poranek wskazywał na to, że rywale są na wyciągnięcie ręki. Przez moment jako Gniezno utrzymaliśmy 3. miejsce. Emocje sięgały zenitu i towarzyszyły nam do samego końca.

Końca, którego jeszcze nie widać, ponieważ wiele treningów czeka wczytanie – duża grupa osób przetrzymujących swoje treningi i zrzucając je do aplikacji w ostatnich godzinach spowodowała spowolnienie serwerów. Mamy nadzieję, że każdy z przejazdów zostanie zarejestrowany.

Oficjalne podsumowanie w Gnieźnie nastąpi 10 lipca, o godzinie 17:00 przed Starym Ratuszem (ul. Chrobrego) – już teraz gorąco na nie zapraszamy, szczególnie wszystkich cyklistów. Gratulujemy już teraz Wszystkim biorącym udział w akcji. Wielu spośród tych osób wzięło udział w akcji, ponieważ rower stał się ich codziennym środkiem transportu. To organizatorów cieszy najbardziej, ponieważ był to główny cel rywalizacji. Pozostali kręcący wyczynowo i amatorsko robili to dla rywalizacji. Wyniki niektórych Pań i Panów wprawiają w osłupienie.

Choć ostateczne podsumowanie jeszcze przed nami, już teraz przybliżymy statystyki:

  • Aktywnych użytkowników kręcących dla Gniezna w czerwcu 2021 było 1613 osób (w roku 2020 – 1278osób, w roku 2019 – 450osób). Wspólnie pokonaliśmy 363 780,93 ( w roku 2021 – ponad 284 –  tysiące; w roku 2019 – 64 tysiące km). 
  • W każdym tygodniu czerwca odbywały się spotkania rowerowe i pikniki. 
  • Rok 2021 to także wiele inicjatyw oddolnych realizowanych przez grupy z Gniezna. Wiele z nich realizował Pan Maciej z grupą Wspieramy Konkret Gniezno, dzięki zaangażowaniu pana Tomasza odbyło się przedsięwzięcie 300 gnieźnieńskich rowerowych Spartan, wspierał nas również pan Remigiusz organizując 24-godzinną sztafetę dla Gniezna  i akcje rowerową w ostatni dzień rywalizacji w Kłecku. 
  • Z hasłem Rowerowej Stolicy Polski kręciły także grupy kolarskie Antyszprycha, Fast Bike, CKR Cyklista Kalisz. 
  • Kręcili także przedstawiciele poszczególnych dzielnic m.in. grupa Aktywne Dalki. 
  • Na ogromny szacunek zasługują przedstawiciele pokonujący kilometry dla placówek oświatowych w tym przedszkoli, które na tą chwilę wiodą prym przed szkołami średnimi. 
  • Bardzo dużym zaangażowaniem wykazały się lokalne samorządy Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Gniezno, Gmina Kłecko, Trzemeszno, Łubowo, Niechanowo, Mieleszyn, Witkowo. Dzięki sponsorom Bankowi Spółdzielczemu w Gnieźnie, firmie Velux i Bridgestone otrzymaliśmy wiele rowerowych nagród dla biorących udział w wyzwaniach cyklistów. Tradycyjnie pomógł nam WORD Poznań. Nie sposób wymienić wszystkich, którym gorąco dziękujemy za wsparcie!

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: