“Mamy na oku sześciu zawodników”. KS Gniezno buduje kadrę na przyszły sezon!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W czwartek naszym gościem w Pitbike Gniezno KXD #SGLive był prezes KS Gniezno Leszek Krajewski. Głównym tematem były oczywiście plany na przyszły sezon. Jak będzie wyglądać kadra? Kto poprowadzi nasz zespół? Coś już wiemy…

Miniony sezon był wybitnie nieudany dla KS-u Gniezno. Drużyna cudem uniknęła spadku. Słabe wyniki były jasnym sygnałem, że przed kolejnymi rozgrywkami trzeba dokonać wzmocnień. Czy takie będą?

Pomysły są. Trwają rozmowy z zawodnikami. Mamy na oku sześciu zawodników. Jeśli dogadamy się z czterema, to będzie duży sukces. Myślę, że za dwa, góra trzy tygodnie, ogłosimy cały składy KS-u na przyszły sezon. To będzie szeroka kadra – około 15-17 zawodników, łącznie z bramkarzami. Chcemy zbudować drużynę, która nie będzie znajdować się w tyle tabeli, jak przez ostatnie trzy lata – zapewnia prezes KS-u Leszek Krajewski.

Przyznaje, że miniony sezon go przytłaczał. – Nie ukrywam, że już straciłem chęć bycia w tym KS-ie, jak chodziłem na trybuny i non stop dostawaliśmy lanie. Dlatego w tym roku na pewno mocniej zaangażuję się w futsal. Pociągnę za sobą innych zawodników, tych nowych też. Szukamy dwóch osób, żeby jeszcze nam pomogły i oddały trochę serca dla tego gnieźnieńskiego sportu – kontynuuje.

Myślę, że będziemy celować w trzecie, czwarte miejsce… Tak byśmy chcieli po cichutku zrobić. Przynajmniej ja mam takie marzenia. Największe marzenie to oczywiście doprowadzenie klubu do ekstraklasy, ale to jest długa droga. Tak jednak powiedziałem żonie, że chcę to dopiąć i robić to profesjonalnie – dodaje.

Kto dołączy do KS-u? Czy klub pozyska dawnych zawodników? A może jakieś nowe twarze? – I takich, i takich. Mamy nowych i będziemy chcieli ściągnąć też jakiegoś zawodnika, którego na pewno znają gnieźnieńscy kibice. Mamy też młodych zawodników – kilku chłopaków, którzy też będą wchodzić do składu i myślę, że im się to uda. Sądzę, że wybralibyśmy pięciu takich, którzy mogą zagrać w I lidze – podkreśla prezes klubu.

A co z tymi, którzy grali w KS-ie w minionych rozgrywkach? – Zostają praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy grali w tym sezonie (…). Na pewno zostaje m.in. Kamil Kijak. Nawet nie wiedziałem, że będzie on tak dużym wzmocnieniem naszego klubu. Jest to wszechstronny zawodnik. Wielkie słowa uznania dla niego. Zaangażował się w nasz futsal – dodał Krajewski i wymieniał kolejnych zawodników, którzy zostają na pokładzie gnieźnieńskiego zespołu. Trzon zostaje taki sam.

Jeżeli wszystko nam wyjdzie, to będziemy mieli naprawdę dobrą, mocną drużynę – przyznaje działacz.

Kto będzie trenerem? – Adam Heliasz będzie prowadził zespół, będzie drugi trener i będzie jeszcze pomocnik trenerów. Będą prowadzić to w trójkę. Za 2-3 tygodnie wszystko ogłosimy. Adam Heliasz będzie głównym trenerem – zdradza Leszek Krajewski. – Szkoda nam Pawła Hoefta, ale sam wybrał. Nie mogliśmy go na siłę trzymać w Gnieźnie. Szkoda, bo to dobra marka i na pewno dużo by nam pomógł – podsumowuje.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: