Echa Pucharu Polski. Kinga Grzyb mówi o ciężkim wejściu w mecz. Powód? Kibice

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Po finale PGNiG Pucharu Polski rozmawialiśmy z przedstawicielkami zwycięskiego zespołu – Zagłębia Lubin. Głos zabrały trener Bożena Karkut i niezwykle doświadczona zawodniczka Kinga Grzyb.

Mateusz Madaj: Po raz 3 cieszycie się z wygranej w Pucharze Polski tutaj w Gnieźnie, jak się z tym pani czuje, jakie to jest uczucie?

Bożena Karkut: Po raz trzeci z rzędu bronimy tytułu w Pucharze Polski, zdobywając go w Gnieźnie i to Gniezno jest dla nas szczęśliwe i bardzo gościnne miasto. Uczucie wygranej każdy wie, jak smakuje i wie jak to dobrze smakuje w sporcie. Jak dąży się do celu i to po drodze, która nie zawsze jest łatwa i ile trzeba w ten sukces włożyć czasu i wysiłku. Lubin w tym roku w podwójnej koronie ,bo Mistrz Polski i Puchar Polski, pokonanie swojego przeciwnika wielokrotnego Mistrza Polski z Lublina w tym stylu 14 bramek do 59 minuty to świadczy o tym, jak się dobrze przygotowałyśmy na to spotkanie i świadczy o tym, że w dobrym stylu byłyśmy gotowe na wszystkie spotkania tego sezonu. 

Mateusz Madaj: Po raz kolejny Gniezno daje wam dużo szczęścia, jak się czujesz z tym, że znowu mogłaś tutaj zagrać i po raz kolejny wygrać ten puchar?

Kinga Grzyb: Jest to cudowna hala, bardzo dobrze nam się tu gra i oby więcej takich pucharów właśnie tutaj w Gnieźnie.

Czy doping waszych kibiców pomógł w tej efektownej wygranej ?

Troszeczkę na początku ciężko było nam wejść w mecz z dopingiem, ponieważ już dawno nie grałyśmy meczów z dopingiem. Jest to cudowne, że kibice powrócili na hale i bardzo im dziękujemy za cudowny doping, bo to też ich zasługa i też dla nich gramy, żeby zdobywać takie trofea.

Jakie czynniki się złożyły na wasz wygraną dzisiaj?

Sztab szkoleniowy, cała nasza drużyna, każdy tu dzisiaj dołożył swoja cegiełkę. Tworzymy wspaniałą ekipę na boisku, ale także i poza nim, dziękuję wszystkim kibicom, trenerkom i trenerom i wszystkim, którzy się aktywnie włączają w naszą drużynę.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: