Co Start zrobi wobec kontuzji Petera Kildemanda? Menedżer nabrał wody w usta

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Gdy pojawiła się informacja o kontuzji Petera Kildemanda, wiele osób zaczęło sugerować, że Aforti Start Gniezno musi poszukać jakiegoś zastępstwa. Próbowaliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście kierownictwo klubu myśli o pozyskaniu nowego zawodnika.

– Odnośnie Petera Kildemanda nie udzielam żadnych informacji aż do poniedziałku – poinformował nas już na wstępie romowy menedżer Startu Rafael Wojciechowski. Potwierdził jednak, że w Krośnie pojedzie Kevin Fajfer, a zespół stworzy tylko siedmiu zawodników. Start nie zabierze na Podkarpacie Philipa Hellstroema-Baengsa, bo młody Szwed tego dnia jedzie w Mistrzostwach Europy Par U19.

ZOBACZ TAKŻE:   Po prostu koszmar. Timo Lahti ostatni w Bydgoszczy!

Menedżer nie chciał też mówić, ile potrwa przerwa Petera Kildemanda. Tego też mamy się dowiedzieć dopiero w poniedziałek. Wówczas mają być pełne informacje na temat Duńczyka.

Kontuzja Petera sprawia, że przed starciem w Krośnie czerwono-czarni znajdują się w dość trudnym położeniu. Wielu spisało ich już na straty.

– Jedziemy powalczyć, jesteśmy w bardzo bojowych nastrojach. Mam nadzieję, że drużyna pokaże się równie dobrze jak w Rybniku, a może i nawet lepiej. Na pewno damy z siebie wszystko. Uważam, że nie powinno nas się skreślać jeszcze przed meczem. Będziemy oceniać zespół po meczu. Jedziemy nastawieni bardzo bojowo. Nasz cel się nie zmienia. Tak długo, jak będzie możliwość, zrobimy wszystko, by walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli i o awans do rundy finałowej. Zobaczymy, na co pozwolą rywale i jak się to wszystko poukłada. Nie załamujemy się tym, co się wydarzyło. Czekamy na szybki powrót Petera Kildemanda. Cały czas myślimy też o tym, by być jak najsilniejszą drużyną i robimy wszystko, by pokazać moc w kolejnych meczach – dodał Wojciechowski.

ZOBACZ TAKŻE:   Euro 2020: tak typują gnieźnianie i nie tylko! Niektórzy stawiają na Polskę

Kto mógłby zastąpić Petera Kildemanda w składzie Startu? Wielkiego wyboru na giełdzie nie ma. Kogoś może jednak udałoby się pozyskać. Kibice wskazują, że być może byłaby szansa na ściągnięcie do Gniezna Petera Ljunga, Eduarda Krcmara czy Pontusa Aspgrena. Ta trzecia opcja wydaje się być dość ciekawa. Tym bardziej, że Szwed dobrze radzi sobie w swojej ojczyźnie.

ZOBACZ TAKŻE:   Koszmar zawodnika Mieszka Gniezno. Zerwał więzadła!

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: