Bieg Europejski: Patryk Bogucki najlepszym z gnieźnian. I miejsce przegrał o… sekundę!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Dwudniowy Bieg Europejski przechodzi już do historii. Zmagania zakończyły się triumfem Rafała Nowaka z Częstochowy, który pokonał 10 kilometrów w czasie 00:34:53.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Najlepszy spośród gnieźnian to Patryk Bogucki. Zajął drugie miejsce ze stratą zaledwie… sekundy do Nowaka! Na trzecim miejscu uplasował się kolejny z reprezentantów naszego miasta – Adam Pilarski (00:35:10).

Czwarta lokata przypadła następnemu gnieźnianinowi – Bartoszowi Aleksandrowiczowi (00:35:46). Piąte miejsce zajął natomiast Frederik Jakobsen (00:36:10), czyli zawodnik Aforti Startu Gniezno.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się również tacy biegacze jak Klaudiusz Kozłowski, Daniel Marek, Mikołaj Michalski, Tomasz Pick i Marcin Orlikowski.

W Biegu Europejskim wystartował m.in. prezydent Gniezna Tomasz Budasz (194. miejsce, 00:49:18) oraz wiceprezydent Gniezna Michał Powałowski (129. miejsce, 00:46:32) i wiceprezydent Jarosław Grobelny (591. miejsce, 01:04:19).