Kibice wrócą nie tylko na stadiony, ale i do hal!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Rząd opublikował nowe rozporządzenie, z którego płyną bardzo istotne wieści dla wszystkich miłośników sportu. Już wkrótce ponownie zasiądą nie tylko na trybunach stadionów, ale i hal!

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Rządowe rozporządzenie potwierdza, że od 15 maja otwarte zostaną trybuny stadionów.

Udostępnia się publiczności (…) co czwarte miejsce na widowni, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami” – można przeczytać w rozporządzeniu.

Od 29 maja do na razie 5 czerwca publiczność będzie mogła pojawiać się w zamkniętych obiektach sportowych, takich jak m.in. hale, gdzie trybuny będzie można wypełniać w 50 procentach!

(…) co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami”.

Ktoś powie, że to wcale nie jest jakiś super news, bo przecież sezon halowy i tak się skończył. Owszem, jednak 4 czerwca w naszym mieście odbędzie się finał PGNiG Pucharu Polski kobiet w piłce ręcznej MKS Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin. Nowe wieści płynące z rządu pozwalają wierzyć w to, że publiczność pojawi się na tym meczu. Trzeba jednak czekać na oficjalne informacje, bo wiadomo, że kluczowa jest tutaj decyzja organizatora, który będzie musiał zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom spotkania.

Logika podpowiada, że skoro na hale będzie mogło wejść 50 proc. kibiców, to i limit na stadionach zostanie wkrótce podniesiony. To jednak tylko nasze domysły. Z rozporządzenia – naszym zdaniem – nic takiego nie wynika, choć w niektórych mediach pojawiają się doniesienia, że wraz z końcem maja trybuny stadionów będą mogły się wypełniać w połowie.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 7 maja 2021 o godz. 07:46:31


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: