Wielkopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek za nami. Przeczytaj podsumowanie

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W dniach od 24 do 26 kwietnia b.r. na kortach Szkoły Tenisa Tomasza Puchalskiego, przy ul. Roosvelta/Laubitza w Gnieźnie odbył się Wielkopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek (U-14) w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Głównym organizatorem zawodów był działający od 2010 roku Uczniowski Klub Sportowy „Smecz” Gniezno.

Sędzią wyznaczonym przez Wielkopolski Związek Tenisowy na zawody był Pan Piotr Gąsiorek z Poznania, który czuwał nad sprawnym i zgodnym z obowiązującymi regulaminami przebiegiem turnieju.

W zawodach rangi 5 WTK uczestniczyło 12 dziewcząt, głownie z wielkopolskich ośrodków tenisowych. Zwyciężczyni gry pojedynczej otrzymała 24, a finalistka 21 punktów do rankingu Polskiego Związku Tenisowego.  W przypadku gry deblowej punkty za zajęte miejsca są dzielone na dwie zawodniczki.

Dziewczęta w pierwszym dniu zmagań rozegrały po dwa mecze singlowe w grupach, które wyłoniły ćwierćfinalistki turnieju. Kolejna faza turnieju odbywała się już systemem pucharowym. W meczach półfinałowych spotkały się Gabriela Stefaniak (KKS 1925 Kalisz) z Zuzanną Pawłowska (POZ BRUK Sobota) oraz turniejowa „2” Iga Balcerska (AZS Poznań) z Anną Wojewodą rozstawiona z nr „1” (KS Budowlani Olsztyn). Oba mecze dostarczyły sporo emocji, a zwycięsko z nich wyszły zawodniczki z Kalisza Gabriela Stefaniak (6:1, 2:6, 10:6 ) oraz Poznania Iga Balcerska (6:1, 6:3).

ZOBACZ TAKŻE:   Nie żyje Jarosław Pluciński. Miał 48 lat

Równolegle odbywał się turniej gry podwójnej. Zawodniczki w sobotę rozegrały pierwszą fazę – ćwierćfinały. Drugi dzień to już gry półfinałowe, w których zmierzyły się: Wiktoria Lorek (Park Rekreacyjno Sportowy Fair Playce Poznań) i Gabriela Stefaniak (KKS 1925 Kalisz) z Wanessą Hausa (TKS Kros Tarnowo Podgórne) i Anną Wojewodą (KS Budowlani Olsztyn) – 5:7, 6:1, 10:2 oraz Iga Balcerska (AZS Poznań) i Zuzanna Pawłowska (POZ BRUK Sobota) z Michaliną Mrozkowiak (Leszno Tenis Klub) i Aleksandra Rękoś (Pobiedziski Klub Tenisowy) – 6:2, 6:3.

ZOBACZ TAKŻE:   Mirosław Jabłoński skomentuje wielki mecz!

Po dwudniowych zmaganiach w poniedziałkowe południe rozegrano finały gier singlowej i podwójnej. Zwyciężczynią turnieju, po dość wyrównanym meczu została Iga Balcerska, która pokonała Gabrielę Stefaniak w dwóch setach: 6:3, 6:4. Iga triumfowała również w grze podwójnej gdzie z swoją partnerką deblową Zuzanną Pawłowską pokonały Wiktorię Lorek i Gabrielę Stefaniak 6:4, 6:2.

Gniezno reprezentowała zawodniczka miejscowego klubu UKS „Smecz” Łucja Prawniczak, jednak mimo ambitnej postawy nie przedarła się przez fazę grupową ulegając Zuzannie Pawłowskiej i Michalinie Mrozkowiak. W grze podwójnej w parze z Natalią Kuzdrowską (Kostrzyński Klub Tenisowy) przegrały z późniejszymi finalistkami zawodów Wiktorią Lorek i Gabrielą Stefaniak.

Dla zwyciężczyń i finalistek czekały okazałe puchary ufundowane przez Miasto Gniezno oraz nagrody rzeczowe. Każda zawodniczka otrzymała okolicznościowy dyplom za udział w zawodach tenisowych w Pierwszej Stolicy Polski. Wszystkie zawodniczki zainkasowały również punkty rankingowe w wymiarze zależnym od zajętego miejsca zgodnie z Regulaminem Turniejowym PZT.  

ZOBACZ TAKŻE:   Karolczyk - Czyżewski: kto jest faworytem? Gdzie obejrzeć walkę? O której?

Warto dodać, że był to pierwszy po blisko 5 latach turniej, w którym Gniezno gościło zawodników sklasyfikowanych na listach krajowych Polskiego Związku Tenisowego. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, zgodnie z duchem sportu i zasadami „fair play”.

Kolejny turniej klasyfikacyjny na kortach Szkoły Tenisa TP planowany jest na sezon zimowy 2020/21.

Klub UKS „Smecz” Gniezno chciałby podziękować osobom i instytucjom, które wsparły naszą inicjatywę:

Miastu Gniezno, Szkole Tenisa TP, Wielkopolskiemu Związkowi Tenisa, Panu Tomaszowi Puchalskiemu, Panu Jakubowi Pawlakowi, Panu Michałowi Pawlakowi oraz Panu Wiesławowi Sypniewskiemu.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: