Tylko jedna możliwa lokalizacja dla bieżni?!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Nadal nie jest przesądzone, gdzie powstanie nowa, pełnowymiarowa bieżnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest jedna możliwa lokalizacja, o czym na ostatniej komisji sportu mówił prezydent Tomasz Budasz. Chodzi o stadion Mieszka Gniezna przy ul. Strumykowej.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Prezydent Tomasz Budasz ma świadomość tego, że jeżeli bieżnia powstałaby właśnie tam, to trzeba by też zmodernizować infrastrukturę towarzyszącą.

Jeżeli byśmy podejmowali decyzję o tym, że bieżnia miałaby się tam znaleźć, trzeba podjąć również decyzję, żeby projekt obejmował również uporządkowanie terenu wokół, czyli przede wszystkim trybun – po prawej stronie. Tam jest 1200 miejsc. Pytanie, czy aż tyle nam potrzeba, czy może wystarczyłoby 999 ze względu na imprezę masową. Dowiadywałem się, że stworzenie jednego siedziska to koszt wielkości 600 złotych. Niezależnie, czy zrobimy to z wałem ziemnym, czy zrobimy konstrukcję stalową, jak w tej chwili się robi – zaznaczał prezydent Budasz na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Gniezna.

Koszt samej bieżni miałby sięgnąć około 2 milionów złotych. Jeżeli przy okazji tej inwestycji udałoby się również zmodernizować trybuny, to wówczas można by poszerzyć do pełnych wymiarów boisko, które znajduje się za widownią.

Wiadomo też, że przedsięwzięcie pt. “bieżnia na stadionie Mieszka” miałoby się składać z czterech etapów. Najpierw stworzona zostałaby bieżnia, później trybuny, następnie doszłoby do poszerzenia boiska, a później podjęte zosały by prace polegające na doświetleniu.

Szczegóły mają być znane do końca kwietnia. Wiadomo już, że są problemy z “ruszeniem” lewej strony stadionu Mieszka, a wszystko ze względu na badania genealogiczne i odkrycia, jakich tam dokonano.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 27 marca 2021 o godz. 11:27:51


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: