Można spaść z krzesła. Działacze szacują, ile wydadzą na testy na COVID-19!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wykonywanie testów na COVID-19 nie jest tanie. Działacze klubów żużlowych już chwycili w dłoń kalkulatory i zaczęli… rwać włosy z głów! Wszystko dlatego, że wychodzą im potężne kwoty. Jako pierwsi ujawniamy szacunki pojawiające się w środowisku.

W piątek poznaliśmy oficjalny regulamin sanitarny dla I i II ligi żużlowej. Jak można było przypuszczać, nakazano regularne testowanie zawodników, ich teamów, a także przedstawicieli klubów. Nikomu nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć, że to dodatkowe koszty.

ZOBACZ TAKŻE:   Znamy skład Startu na derby Wielkopolski!

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, o jakich pieniądzach mowa. Warto zatem zagłębić się w temat.

W kuluarach mówi się, że testowanie w klubie pierwszo- czy drugoligowym może kosztować grubo ponad 100 tysięcy złotych. Oczywiście mowa o całym sezonie.

Trzeba wziąć pod uwagę zawodników, mechaników, osoby z klubu i funkcyjnych. To daje jakieś 60 osób. Testy wymazowe na COVID-19 (technika RT-PCR) zazwyczaj kosztują ok. 430 złotych. Rzadziej można wykonać go za mniejsze środki. Te badania będzie trzeba zrealizować przed sparingami i przed ligą. 430 zł x 2 testy x 60 osób daje nam przeszło 50 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:   Ostrovia - Start. Okrojona transmisja z derbów

Jeżeli chodzi o testowanie podczas rozgrywek ligowych, to tutaj mamy do czynienia z tańszymi testami przesiewowymi, za około 85 złotych. W tym przypadku rachunek prezentuje się następująco: 16 meczów (runda zasadnicza + PO) x 60 osób x 85 zł = ponad 80 tysięcy złotych.

Przy takich założeniach wychodzi przeszło 130 tysięcy złotych! Działacze już niepokoją się, skąd wezmą na to kasę. Oczywiście nie jest powiedziane, że te szacunki będą idealnie odwzorowane w rzeczywistości. Wydatki mogą być mniejsze, ale mogą być i większe. Wszystko zweryfikuje praktyka. Bez wątpienia jednak obowiązek wykonywania testów to kolejne poważne obciążenie dla klubów i tutaj nie ma żadnych wątpliwości.

ZOBACZ TAKŻE:   Mecz Arged Malesa Ostrów - Aforti Start przerwany!

Pamiętajmy o tym, że mimo wszystko bezpieczeństwo musi stać na pierwszym miejscu… Mamy nadzieję, że ten temat uda się uporządkować tak, że wszystkie strony będą zadowolone, a zmagania żużlowe odbędą się bez przeszkód!


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: