Klamka zapadła. Obowiązkowe testy w I lidze, co ze sparingami?!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Opublikowano regulamin sanitarny, który będzie obowiązywać w eWinner 1. Lidze. Wiadomo już, że zawodnicy będą musieli regularnie przechodzić testy na COVID-19 – na koszt klubu. Dopuszcza się możliwość rozgrywania sparingów.

Zasady postępowania przed rozpoczęciem rozgrywek:

  1. Treningi na torze przed rozpoczęciem rozgrywek muszą odbywać się według zasad
    określonych w niniejszym regulaminie.
  2. W przypadku organizacji zawodów sparingowych wszystkie osoby w nich uczestniczące (ekipy, osoby funkcyjne, itp.) muszą posiadać negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonane techniką RT-PCR. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed pierwszym sparingiem. Wyniki testów klub przesyła na adres e-mail: sanitarny@pzm.pl niezwłocznie po ich uzyskaniu. Zachowują one ważność do terminu badania, o którym mowa w pkt 3 poniżej.
  3. Przed pierwszą rundą rozgrywek Klub zobowiązany jest na własny koszt przeprowadzić testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem. Wyniki testów klub przesyła na adres e-mail: sanitarny@pzm.pl niezwłocznie po ich uzyskaniu.
ZOBACZ TAKŻE:   Pierwszy Polak mistrzem świata w tej kategorii. Do sukcesu przyczynił się gnieźnianin!

W trakcie sezonu testy mają być wykonywane cyklicznie:

ZOBACZ TAKŻE:   Nowy nabytek Mieszka brzydko potraktowany. "Widocznie nam nie było po drodze"

Poddanie się przez zawodnika (włącznie z mechanikami i osobami z teamu zawodnika) cyklicznym, nie rzadziej niż co dwa tygodnie, ale nie później niż 48 godzin przed kolejnym meczem ligowym testom na obecność koronawirusa SARSCoV-2 na koszt klubu zgodnie ze wskazaniem rodzaju testu i harmonogramem ustalonym przez podmiot zarządzający. Na dzień publikacji regulaminu dozwolone jest korzystanie z testów: techniką RT-PCR lub szybkimi testami antygenowymi do diagnozowania zakażonych SARS-CoV-2. Wykaz dozwolonych testów antygenowych będzie opublikowany w Komunikacie GKSŻ.

Dopuszcza się zwolnienie zawodnika lub każdej innej osoby z przeprowadzenia cyklicznych testów genetycznych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 techniką RTPCR pod warunkiem dostarczenia do podmiotu zarządzającego łącznie następujących dokumentów:

1) zaświadczenia o wykonanym szczepieniu pełną dawką szczepionki, zgodnie z zaleceniami producenta, dopuszczonej do obrotu na terenie Unii Europejskiej,
2) osoby ze stwierdzonym, przebytym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 i uznane za ozdrowieńców mogą być zwolnione z testów genetycznych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR. O dalszym postępowaniu względem ozdrowieńca zdecyduje podmiot zarządzający na podstawie przedstawionej dokumentacji medycznej w świetle aktualnie obowiązujących przepisów.

ZOBACZ TAKŻE:   Menedżer Startu pojechał w Slanym. Jak mu poszło?

Regulamin sanitarny:

regulamin_sanitarny_1_i_2_liga_ost


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: