Rafael Wojciechowski zabrał głos po pierwszym treningu!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W sobotę przy W25 znów zawarczały motocykle. Z kadry Aforti Startu Gniezno trenowali wyłącznie Kevin i Oskar Fajferowie. Co można powiedzieć po dzisiejszym treningu? Kiedy kolejne? Kiedy na tor wyjadą następni zawodnicy Startu?

Mateusz Domański: Co można powiedzieć po pierwszym treningu?

Rafael Wojciechowski, menedżer Aforti Startu Gniezno: Pierwszy trening był bardziej takimi jazdami testowymi. Chcieliśmy sprawdzić, jak zachowuje się nawierzchnia. Zachowuje się bardzo dobrze. Tor był bardzo dobrze przygotowany przed zimą, teraz też tak jest. Można powiedzieć, że – jak na warunki gnieźnieńskie – nawierzchnia była dość przyczepna. Czasy były prawie o sekundę lepsze niż w normalnych warunkach, ale oczywiście pierwsze jazdy służyły czemu innemu – temu, by sprawdzić, jak zachowuje się tor. Chcieliśmy też, by zawodnicy się rozprostowali

ZOBACZ TAKŻE:   Start - Orzeł: znamy awizowane składy!

Kiedy kolejne jazdy?

Myślę, że w przyszłym tygodniu odbędzie się jedna sesja treningowa, a w kolejnych tygodniach ta intensywność treningów będzie zwiększana. Będą po dwie, może nawet trzy sesje tygodniowo. Wszystko zależy od potrzeb.

O jakim dniu mówimy w kontekście kolejnego tygodnia?

– Wstępnie założenie mamy takie, by wyjechać na tor w piątek. Będziemy jednak śledzić prognozy pogody, bo wiadomo, że w marcu ta aura lubi się zmieniać. Postaramy się to dopasować tak, by pogoda nam nie przeszkodziła.

ZOBACZ TAKŻE:   Gala Akademia Boxing Show przełożona!

W sobotę w Gnieźnie trenowali Oskar i Kevin Fajferowie, a w Vojens na tor wyjechał Frederik Jakobsen. Co z resztą?

W przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że wyjadą juniorzy. Taki mamy plan. Chcemy też, by pojeździli pozostali seniorzy, oczywiście oprócz obcokrajowców. W kolejnych tygodniach również oni pojawią się w Gnieźnie i będziemy trenować tutaj całym zespołem.

Jaki plan przygotowań ma Peter Kildemand – kiedy wyjedzie na tor w Gnieźnie?

Myślę, że jeżeli będzie taka potrzeba, to wyjedzie na tor u siebie. Na pewno pojawi się w Gnieźnie, jak będzie zgrupowanie drużyny. Każdy zawodnik ma swój cykl przygotowań i zwłaszcza u juniorów ważne jest to, by najpierw były treningi ukierunkowane, a później wyjazd na tor. Wcześniej trzeba być odpowiednio przygotowanym do tych treningów. Mamy czas. Zawsze wyjeżdżaliśmy na tor po 16 marca, teraz jest to wcześniej. Wszystko idzie zgodnie z planem, nawet trochę go wyprzedziliśmy. Spokojnie się przygotowujemy. Nie zwiększamy na razie liczby treningów i nie naciskamy. Tak naprawdę wystarczy, jak wyjedziemy 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek i to pozwoli nam odpowiednio się przygotować.

ZOBACZ TAKŻE:   GTM Start Gniezno wydał komunikat dla karnetowiczów. Jaka rekompensata?

A nie wiadomo przecież, kiedy ruszy eWinner 1. Liga. To pewnie utrudnia układanie cyklu przygotowawczego…

Nie komentuję tej sprawy.

ZAKAZ KOPIOWANIA

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, motocykl i na świeżym powietrzu
fot. Start Gniezno

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: