eWinner 1. Liga ruszy z opóźnieniem?! Nowe informacje

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

“Najprawdopodobniej na początku kwietnia wystartuje tylko PGE Ekstraliga. Kluby z eWinner 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żużlowej chcą opóźnienia inauguracji sezonu i całkiem możliwe, że tak się stanie” – informuje w środowy poranek “Przegląd Sportowy”.

ZOBACZ TAKŻE:   Ostrovia odkryła karty. Debiut Olivera Berntzona!

Coraz więcej klubów oczekuje przełożenia sezonu. Późniejszej inauguracji eWinner 1. Ligi chce między innymi Aforti Start Gniezno, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Oficjalne decyzje w tej sprawie mają zapaść w połowie marca. Właśnie wówczas odbędzie się wideokonferencja klubów i Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Obserwujemy sytuację w kraju i to od niej uzależniamy dalsze kroki. Jeśli Polska znów zostanie zamknięta, to trzeba będzie ustalić plan działania. Mogę jednak zapewnić, że rozgrywki w niższych ligach można przełożyć najwyżej do 1 maja, później ruszymy bez względu na sytuację, bo nie chcemy powtórki z ubiegłego roku. Na razie jednak żadna decyzja nie zapadła – mówi przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański, cytowany przez “Przegląd Sportowy”.

ZOBACZ TAKŻE:   Problem przed derbami Wielkopolski. "Brakuje lekarzy"

Mamy zatem ważne informacje ws. startu eWinner 1. Ligi. Sezon może rozpocząć się z opóźnieniem, ale nie ruszy później niż 1 maja.

ZOBACZ TAKŻE:   Znamy nowy termin meczu Start - Orzeł

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: