Szef GKSŻ zadowolony z ruchu Startu

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański nie ukrywa w rozmowie z polskizuzel.pl, że podoba mu się pomysł Startu Gniezno dot. jazdy w lidze czeskiej. – Liga czeska nabierze kolorytu – komentuje.

Mamy takie czasy, że należy nie tylko brać, ale także dawać. Zawsze powtarzam, że ważny jest rozwój żużla również poza granicami naszego kraju. A ta inicjatywa na pewno w tym pomoże. Start też skorzysta, bo zawodnicy będą mieć więcej jazdy. Liga czeska nabierze z kolei kolorytu – zaznacza Szymański, cyt. przez polskizuzel.pl.

ZOBACZ TAKŻE:   "Gdzieś z tylu głowy mamy to, że jesteśmy silną drużyną i stać nas na wygranie ligi"

Przewodniczący GKSŻ podkreśla to, o czym w zasadzie już wiadomo od jakiegoś czasu – liga polska będzie priorytetem dla czerwono-czarnych.

ZOBACZ TAKŻE:   Marek Lisiecki: Myślę, że niedosyt jest. Nie działam na zasadzie obiecanek

Oczywiście, polska liga będzie dla Startu priorytetem. To zaznaczyliśmy działaczom na samym początku rozmów. Jeśli dojdzie zatem do przełożenia zawodów na termin ligi czeskiej, to gnieźnianie muszą jechać u nas, a Czesi sobie poradzić i znaleźć inną datę. To nie będzie jednak dla nikogo problemem. Wszyscy doskonale rozumieją sytuację – dodaje Szymański.

ZOBACZ TAKŻE:   Pierwszy Polak mistrzem świata w tej kategorii. Do sukcesu przyczynił się gnieźnianin!

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: