Wyjątkowa książka czeka na wydanie

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Trzymamy kciuki, by to przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Żużlowy “człowiek orkiestra” Jarosław Trąpczyński ma prawie gotową książkę pt. “Gnieźnieńscy Żużlowcy”. Znajduje się w niej przeszło 300 sylwetek zawodników, którzy przynajmniej raz założyli plastron Startu Gniezno!

Już w 2019 roku mogliśmy się dowiedzieć, że spiker i twórca gnieźnieńskich programów (sam ma ich tysiące!) Jarosław Trąpczyński szykuje następną książkę. Będzie ona wyjątkowa – pojawią się w niej sylwetki wszystkich żużlowców, którzy na przestrzeni lat bronili barw Startu.

ZOBACZ TAKŻE:   Menedżer Startu pojechał w Slanym. Jak mu poszło?

Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś jechał choćby jeden bieg, czyli miał założony plastron Startu i reprezentował nasz klub, to on już jest tutaj u mnie. Jeżeli ktoś nie miał licencji i nie był oficjalnie zawodnikiem, to oczywiście tu go nie znajdziemy. Tutaj na tę chwilę mam bodajże 327 nazwisk – mówił Trąpczyński w klubowej telewizji.

ZOBACZ TAKŻE:   Jaki jest cel Mieszka? Zapytaliśmy prezesa

Później wyjaśnił, że prawie wszyscy zawodnicy posiadają portrety. – Brakuje ich tylko w przypadku 10 lub 11 żużlowców. Wszystkich mamy przedstawionych. Książka cały czas jest uzupełniona. Mam uruchomionych kilka miejsc, gdzie jeszcze będę dzwonił i może coś dostanę – podkreślił.

Chciałbym pokazać tych zawodników z imienia i nazwiska czy też z twarzy, jeśli są zdjęcia. Starałem się, by o każdym coś napisać, żeby pamiętać, iż był ktoś taki

wyjaśnił Jarosław Trąpczyński.

Na razie nie wiadomo, kiedy książka zostanie wydana.

ZOBACZ TAKŻE:   Pierwszy Polak mistrzem świata w tej kategorii. Do sukcesu przyczynił się gnieźnianin!
grafika archiwalna

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: