Start pojedzie w Czechach? Jest komentarz klubu!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Start Gniezno potwierdza zainteresowanie jazdą w czeskiej ekstralidze. – Polski i czeski klub miałyby ze sobą współpracować. Nasi południowi sąsiedzi są gotowi udostępnić swój obiekt, zająć się sprawami organizacyjnymi. Po stronie GTM Startu byłoby zestawienie składu – mówi Błażej Skrzeszewski, cytowany prez stargniezno.com.

Wiadomo już, że gotowość do jazdy w Czechach wyrazili zawodnicy gnieźnieńskiego Startu.

ZOBACZ TAKŻE:   Mateusz Jabłoński w barwach Motoru Lublin!

Rozmawiałem z zawodnikami – zarówno Kevin Fajfer jak i Mirosław Jabłoński są gotowi do jazdy w Czechach. To także szansa na rozwój naszych młodzieżowców – Marcela Studzińskiego, Mikołaja Czapli i Szymona Szwachera, dla których każde zawody będą z pewnością wartością dodaną i cenny doświadczeniem – przyznaje Rafael Wojciechowski, menedżer Startu.

“Działacze z Gniezna są już po słowie z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego, którzy z zainteresowaniem przyjęli tę propozycję i wydaje się, że nie będzie przeszkód formalnych do występów czerwono-czarnych za naszą południową granicą. Domowym torem miałby być obiekt w Libercu. Jedyną przeszkodą na ten moment wydają się być terminy – wstępny kalendarz rozgrywek w Czechach pokrywa się m.in. z półfinałami MIMP czy rundą DMPJ, ale obie strony mają już pewne pomysły jak to rozwiązać i wydaje się, że ten konflikt terminów szybko zostanie rozwiązany i uda się tak dopasować daty, aby żadna ze stron nie ucierpiała” – czytamy na stronie klubowej Startu.

ZOBACZ TAKŻE:   QUIZ: Start Gniezno 2021 - sprawdź swoją wiedzę!

Podano, że temat jest rozwojowy, a konkretne rozstrzygnięcia mają przynieść najbliższe tygodnie.

ZOBACZ TAKŻE:   Sklep Polski MKK Gniezno traci ważne ogniwo!

Oczywiście, gotowość do jazdy w Czechach nie oznacza rezygnacji ze ścigania w Polsce. eWinner 1. Liga jest priorytetowa i to na tych rozgrywkach koncentrować się będzie główna uwaga klubu z Wrzesińskiej 25.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: