Mam potworny ból głowy, gdy próbuję podsumować rok 2020

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Sam nie wiem, co sądzić o roku 2020 w gnieźnieńskim sporcie. Wydaje mi się, że co do zasady był mniej udany niż 2019. Ale czy można go uznać za kompletnie nieudany? Raczej nie, to raczej byłaby już przesada, bo trochę pozytywów mieliśmy.

Mimo wszystko chyba najbardziej zapadną mi w pamięci te negatywne aspekty 2020 roku. Szczególnie bolesna była szopka, którą kilka miesięcy przed Bożym Narodzeniem zaserwował nam Mieszko Gniezno. Klub, który jeszcze niedawno liczył się w walce o II ligę, dziś szoruje po dnie III-ligowej tabeli i jest praktycznie pewny spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

To smutne. Bardzo smutne. Czy będzie lepiej? Tego nie wiem, ale trzeba wierzyć i uważnie spoglądać w kierunku Strumykowej. Oby nasz futbol nabrał oddechu i oby to wszystko zaczęło iść do przodu. Uważam bowiem, że pierwsza stolica zasługuje co najmniej na II ligę. I, to też trzeba WYRAŹNIE podkreślić, zasługuje też na lepszy obiekt piłkarski.

>>> ŚLEDZIŁEŚ GNIEŹNIEŃSKI SPORT W 2020 ROKU? SPRAWDŹ, CZY WIESZ O NIM WSZYSTKO! <<<

To był też przykry rok dla Grinbud KS-u Gniezno. Kiedy oglądałem mecze naszych futsalistów, czasami aż chciało się płakać. Sytuacja jest bardzo zła i boję się, że przyszły rok przyniesie spadek. Może jednak Nowy Rok przyniesie przełom? Tego futsalistom serdecznie życzę. Ale o życzeniach szerzej jeszcze jutro.

No i jeszcze ten koronawirus! Ten koronawirus, który pokrzyżował wiele planów. Koronawirus, który przepędził kibiców z trybun obiektów sportowych. A wiadomo, że bez fanów to już nie jest to samo. Ze smutkiem patrzyło się na te puste krzesełka… COVID-19 bez wątpienia szalenie mocno wpłynął na percepcję roku 2020.

Były oczywiście też plusy. Dobrze jechał Start, swoje zrobił MKS PR, a i Orzeł imponował formą, sięgając finalnie po wicemistrzostwo Polski. Wyróżniali się też przecież hokeiści. Swoje zrobiło również wielu, wielu naszych sportowców! Nie sposób ich wszystkich wymieniać. Nie chciałbym kogoś pominąć, a myślę, że przy tylu osiągnięciach coś takiego byłoby wręcz pewne.

Mam wielką nadzieję, że jednak przyszły rok okaże się dużo lepszy. Że COVID-19 odpuści, że kibice wrócą na trybuny i że nasze zespoły i nasi sportowcy sprawią nam jeszcze więcej radości. Tego im, wam i sobie serdecznie życzę!

>>> ŚLEDZIŁEŚ GNIEŹNIEŃSKI SPORT W 2020 ROKU? SPRAWDŹ, CZY WIESZ O NIM WSZYSTKO! <<<


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: