Marcin Nowak miał na stole kilka ofert. Czy Start Gniezno też o niego pytał?

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W poniedziałek gościem w magazynie pitgang.pl #SGLive był Marcin Nowak, były zawodnik Startu Gniezno, a obecnie reprezentant łódzkiego Orła. Żużlowiec wyjawił nam m.in. to, że w minionym okresie transferowym miał kilka ofert.

Marcin Nowak miał różne propozycje, ale mimo to bardzo szybko zdecydował, że będzie kontynuować współpracę z Orłem Łódź. Dlaczego?

Jestem wdzięczny prezesowi Witoldowi Skrzydlewskiemu, że wyciągnął mnie z tej II ligi i dał mi szansę na pokazanie się w I lidze. Do tego dochodzi wspaniała atmosfera w drużynie i wspaniały trener. Jest też fajny tor, który lubię, a także stabilizacja finansowa klubu, co też jest bardzo ważne. Jeżeli coś fajnie funkcjonuje, to nie widzę żadnych powodów, by to zmieniać. Bardzo szybko dogadaliśmy się z klubem – przyznał Nowak.

ZOBACZ TAKŻE:   Mikołaj Czapla zaskoczył! Sprawdź wyniki DMPJ w Gnieźnie

Jeden z klubów był bardzo zdeterminowany, by pozyskać eksżużlowca Startu. – Były dokładnie cztery oferty z klubów pierwszoligowych. Nie chciałbym zdradzać, jakie to były kluby, jednak jeden z nich mocno o mnie zabiegał. Reszta to bardziej takie delikatne zapytania – kontynuował zawodnik.

A czy pojawiła się oferta z Gniezna? – Nie, nie było, niestety. To mogę zdradzić – nie było żadnego zapytania z Gniezna – powiedział Marcin Nowak.

ZOBACZ TAKŻE:   Po prostu koszmar. Timo Lahti ostatni w Bydgoszczy!

Zawodnik łódzkiego Orła nie ukrywa, że po odejściu ze Startu bardzo mocno się rozwinął. Okazuje się, że sporo dała mu drugoligowa przygoda w Poznaniu.

Po zakończeniu współpracy ze Startem Gniezno zrobiłem duży progres pod względem mentalnym, bo gdy jeździłem w Poznaniu, to poznałem trenera mentalnego Leszka Furmana, z którym współpracuję do dzisiaj, więc w tej dziedzinie na pewno wykonałem ogromny progres. Dużo nauczyła mnie też współpraca z Tomaszem Bajerskim, bo jednak często kazał stosować przełożenia, które nigdy wcześniej nie przyszłyby mi do głowy, a jednak okazało się, że się sprawdzają. Myślę, że pod tym względem też jestem dojrzalszym zawodnikiem. Wiadomo jednak, że wciąż popełniam błędy i ciężko pracuję, by się ich wystrzegać. Raz to wychodzi lepiej, a raz gorzej, bo wtopy też niestety są. Cały czas jestem jedna pozytywnie nastawiony i myślę, że z roku na rok będę robił progres. Po to jeżdżę na żużlu, by walczyć o jak najwyższe cele, a nie po to, by być średniakiem w I lidze – mówił Nowak.

ZOBACZ TAKŻE:   Frederik Jakobsen bez rewelacji w Szwecji

To tylko część tego, czego dowiedzieliśmy się w magazynie, który można odsłuchać poniżej:


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: