Na początek spacerek, a później męczarnie? [ANALIZA]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Uważam, że Start Gniezno wcale nie ma łatwego terminarza. Co prawda na inaugurację przewiduję spacerek z Orłem Łódź, ale później mogą zacząć się męczarnie. Poprzeczka będzie zawieszona wysoko. Bardzo wysoko.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Nie sądzę, że Orzeł Łódź zrobi krzywdę Startowi Gniezno w meczu 1. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. By przegrać, czerwono-czarni musieliby totalnie przespać okres przygotowawczy. Ten mecz po prostu trzeba będzie wygrać i innej opcji absolutnie nie biorę pod uwagę.

Tydzień później czerwono-czarni pojadą do Ostrowa Wielkopolskiego. Tu też przydałoby się powalczyć o triumf, ale poprzeczka będzie zawieszona już dużo wyżej niż na inaugurację. Faworytem raczej będzie Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Później łatwiej Startowi nie będzie. Wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że z meczu na mecz poprzeczka będzie zawieszona coraz wyżej i wyżej. Piekielnie trudny będzie pojedynek 3. kolejki z Wybrzeżem. A potem jeszcze dwa wyjazdy na gorące tereny – do Tarnowa i Bydgoszczy. Będzie co robić, oj będzie.

Przewiduję, że następnie, za sprawą domowego starcia z Wilkami Krosno, czerwono-czarni złapią trochę oddechu, by na koniec pojechać do kolejnego mocnego rywala – ROW-u Rybnik. Na koniec I rundy Start może dostać mocny strzał.

Ogólnie oceniam, że ten terminarz jest dla Startu wymagający i po pierwszej rundzie może być niewesoło. Aż trzy mecze z mocnymi rywalami (Rybnik, Bydgoszcz, Tarnów) na wyjeździe i jeszcze ten mega mocny Gdańsk u siebie… Myślę, że po tej pierwszej rundzie Start może być w tabeli nawet siódmy.

Może to dość “ostre” podejście, ale wolę być zaskoczony in plus niż rozczarowany. A jeśli Start urwie jakieś punkty w Rybniku, Bydgoszczy czy Tarnowie, to po prostu będę w mega szoku. Hitem jak dla mnie będzie pojedynek Start – Wybrzeże, na który czekam najbardziej.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: