„Wolne środki” na remont basenu i nie tylko

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wracamy do tematu kasy na gnieźnieński sport w 2021 roku. Jeżeli pojawią się tzw. „wolne środki”, to infrastruktura sportowa w naszym mieście zostanie poprawiona. Co dokładnie może się zmienić?

Sporo informacji na ten temat przekazał przy okazji piątkowego posiedzenia komisji sportu prezydent Tomasz Budasz. Mówił, że najważniejsze byłoby w tym przypadku poprawienie stanu gnieźnieńskiego basenu. Precyzując, chodzi o wymianę płytek na basenie sportowym. 

Prezydent mówił też o możliwości dalszych modernizacji na stadionie przy ul. Wrzesińskiej, mając na myśli realizację odwodnienia czy też chociażby odnowienie wieżyczki.

Jeżeli będzie to możliwe, 4 miliony mogłyby pójść na budowę całorocznego centrum sportowego przy ul. Parkowej. Chodzi o budowę boiska typu orlik z „balonem” i dwóch pump trucków – większego i mniejszego. Tutaj całość miałaby zakończyć się w połowie 2022 roku. 

Realizacja takiego boiska z „balonem” wydaje się być jak najbardziej potrzebna. Mogliby tam trenować np. młodzi piłkarze, dzięki czemu zimą nie zajmowaliby jednostek w halach, a co za tym idzie – skorzystałyby na tym drużyny halowe.

Warto napomknąć, że w przyszłorocznym budżecie Miasta Gniezno zagospodarowano również środki na drogi i ścieżki rowerowe. 


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: