Nie żyje legendarny Bogusław Nowak

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Środowisko żużlowe obiegła smutna informacja. Nie żyje Bogusław Nowak. Miał 72 lata.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

„Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy informacje o śmierci Bogusława Nowaka. Odszedł znakomity żużlowiec i reprezentant Polski, medalista mistrzostw świata. Ceniony trener, mentor i wychowawca młodzieży. Miał 72 lata” – donosi GKSŻ.

Nowak był pierwszym trenerem mistrza świata Bartosza Zmarzlika.

Bogusław Nowak zdobył licencję żużlową w 1969 roku. Do 1984 roku reprezentował Stal Gorzów Wielkopolski, zdobywając 12 medali Drużynowych Mistrzostw Polski oraz 5 medali Mistrzostw Polski Par Klubowych. W latach 1985-1988 był jeżdżącym trenerem w Unii Tarnów. W 1977 roku zdobył tytuł Drużynowego Wicemistrza Świata we Wrocławiu. Kilkakrotnie brał udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata, dwukrotnie awansując do finałów kontynentalnych.

Do jego największych indywidualnych sukcesów należą: złoty (1977) i brązowy (1973) medal Indywidualnych Mistrzostw Polski, dwukrotne III miejsce w turnieju o “Złoty Kask” (1975, 1977), II miejsce w turnieju o “Srebrny Kask” (1973), I miejsce w Memoriale Alfreda Smoczyka (1977), oraz sukcesy w Memoriałach im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, Memoriale im. Eugeniusza Nazimka i turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Karierę zakończył w wyniku wypadku podczas finału Mistrzostw Polski Par Klubowych w 1988 roku, który spowodował złamanie kręgosłupa. Po długiej rehabilitacji wrócił do sportu jako trener młodych zawodników w Tarnowie.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 10 lipca 2024 o godz. 15:44:11


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: