Josh Pickering wraca do jazdy w Polsce!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Były zawodnik Startu Gniezno Josh Pickering znów będzie się ścigać w Polsce. W piątek został ogłoszony jako zawodnik Wybrzeża Gdańsk.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Poniżej komunikat Wybrzeża:

„Josh Pickering został żużlowcem Energi Wybrzeża Gdańsk. 27-letni Australijczyk będzie sprawdzany w pozostałych meczach pod kątem kandydatury do składu w sezonie 2025.

Josh Pickering urodził się 30 listopada 1996 roku w Heddon Greta leżącym w najstarszym i najbardziej zaludnionym australijskim stanie Nowa Południowa Walia. Przygodę z motocyklami zaczynał od dirtbike.

  • Można powiedzieć, że dorastałem z takimi zawodnikami jak Brady Kurtz, Jack Holder, Max Fricke. Chciałem jeździć profesjonalnie i z tego żyć. Żużel był najrozsądniejszą opcją, ale wiązał się z opuszczeniem Australii – mówi Josh.

W 2017 roku Pickering trafił do Wielkiej Brytanii i podpisał kontrakt z Edinburgh Monarchs. W zespole Championship przeszedł drogę od rezerwowego do gwiazdy zespołu, w którym startuje do dziś. Przebił się też do Premiership, czyli na najwyższy szczebel rozgrywek, gdzie startował dla Sheffield Tigers, King’s Lynn Stars i ponownie dla Sheffield, z którym w minionym roku świętował mistrzowski tytuł.

W Polsce Australijczyk próbował swoich sił w sezonie 2019, gdy na najniższym szczeblu ścigał się dla Cellfast Wilków Krosno. W dwóch meczach uzyskał średnią biegową 1,667. Na nasze tory wrócił po pandemii, w sezonie 2022. W barwach Kolejarza Rawicz, ponownie na trzecim szczeblu, w dziewięciu meczach osiągnął średnią 2,111 i był piątym zawodnikiem ligi. W minionym sezonie reprezentował barwy Startu Gniezno. Na początku rozgrywek doznał urazu, ale ostatecznie wystąpił w dziewięciu meczach i uzyskał średnią 1,692.

  • Brakowało mi regularności jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Potrafiłem zdobyć dwucyfrówkę, a innym razem znacznie słabiej. Obecnie czuję się bardzo dobrze i czerpię radość z jazdy. W Sheffield mam okazję jeździć m.in. z Chrisem Holderem i czuję, że cały czas progresuję. Chcę wrócić do regularnej jazdy w Polsce, szczególnie w kolejnym sezonie. Mam nadzieję, że w barwach Energi Wybrzeża pokażę się z dobrej strony! – mówi Josh”.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 lipca 2024 o godz. 15:50:16


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: