“By ich zawiesili dożywotnie”. Jabłoński bez hamulców

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Mirosław Jabłoński znów się odpalił po skandalu w Gorzowie Wielkopolskim. Bez hamulców dał do zrozumienia, co myśli m.in. o wypowiedziach Marka Cieślaka, wieloletniego selekcjonera reprezentacji Polski.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Poniżej cytujemy wpis Mirosława Jabłońskiego:

Dwa słowa do Pana Marka Cieślaka i innych co by w Anglii pojechali!

Zawodnicy sami nic nie powiedzą bo zaraz posypią się kary… a wielu chciałoby powiedzieć co myśli i co wie ale wtedy to by ich zawiesili dożywotnie!!!

Ludzie którzy ich hejtują ustawiają się w kolejce dlatego muszę włączyć się chyba bardziej do dyskusji…

Z takim Panem Komarnickim dyskutować nie zamierzam bo mam czasami wrażenie, że nie ma pojęcia o co chodzi w jeździe na żużlu, ale już z trenerem Cieślakiem chętnie podyskutuje!

Pan trener powiedział- „Tak nie może być, bo potem żużlowcy będą mówić, że nie jadą, kiedy coś im się nie spodoba (…) W Anglii to niedopuszczalne” i z całym szacunkiem dla Pana Marka którego bardzo szanuję i lubię ale mam już dość jeżdżenia po zawodnikach. I to się tyczy wszystkich co mówią , że jutro w Danii, Anglii czy Szwecji pojadą. Napiszę to ostatni raz bo mówiłem już o tym wiele razy i już nie będę się powtarzał w myśl zasady , że mądry zrozumie , a głupiemu nie przetłumaczysz.

Po pierwsze trener Cieślak nie miał okazji jeździć na teraźniejszym sprzęcie(dlatego tak mówi) a ja na sprzęcie z jego epoki miałem okazję jeździć i proszę mi wierzyć że na takim torze jak wczoraj- dajcie im motocykle z Pana Marka epoki to będą odpychać się nogami żeby było szybciej i jeździć z jedną ręką na wirażach!

Po drugie to twardy tor i na nim błoto tak jak to jest w Szwecji, Danii czy Anglii to zupełnie coś innego niż to co wczoraj było czyli miejsce twarde i przyczepne obok siebie i trener Cieślak doskonale o tym wie tylko siedzi po drugiej stronie mocy i mówi to co jest właściwe i wygodne dla niego bo „biznes is biznes” . Zróbcie błoto na twardym torze i każdy zawodnik pojedzie tylko po co? Żeby oglądać wyścigi gęsiego ?

Po trzecie wszystko co robi się od wielu lat ma na celu podnosić poziom widowiska żeby to było show i chciało się oglądać. Chwała za to ludziom którzy zmieniają te przepisy (jest wiele jeszcze do zmiany i poprawienia) i telewizji bo bez nich nie byłoby to możliwe, ale właśnie zmienia się to wszystko żeby nie skończyć jak żużle w Anglii, Szwecji czy Danii!!! Bo można pokazywać żużle w błocie ale raz się na to przyjdzie a drugi już nie! Gdyby było jak w Anglii to trener Cieślak siedziałby w domu i kolarstwo oglądał a nie komentował żużle bo nikogo by to nie interesowało, a na stadion przychodziłoby po kilkadziesiąt osób !!! A tak mamy pełne stadiony i piękną walkę na torze, a nie jak w Anglii jazdę gęsiego i pustki na trybunach!!! Idąc tropem, że w Anglii by pojechali teraz mielibyśmy kilka drużyn i nikt by nie wiedział co to żużel! Dlatego kiedy słyszę od ludzi co się nie znają, że w Anglii by pojechali to nie reaguje bo nie wiedzą co mówią , ale kiedy mówią to ludzie co się znają to krew mnie zalewa bo wiem, że jest drugie dno czyli kasa która każdemu musi się zgadzać.

Po czwarte ile jest imprez gdzie zawodnicy jednomyślnie się sprzeciwiają bo tor się nie nadaje ? zamiast odwołać te imprezy od razu i szanować kibiców to ktoś chce je jechać na siłę bo kasa… W Pile byłem – tor dramt ale zawodnicy pojechali na szczęście bez kontuzji i bez widowiska… W Krośnie byłem – tor dramat ale zawodnicy powiedzieli dość na całe szczęście żeby nie doprowadzić do jakieś katastrofy mimo nacisków w ich kierunku- to też w końcu wypłynie bo jest nagrane…

Po piąte to tor w Gorzowie był nieregulaminowy i to było widać w świetnych ujęciach telewizyjnych, że są miejsca przyczepne i twarde obok siebie!

To tak na szybko…

Poza tym to Szkoda, że trener Chomski się wybiela wypowiedziami, a nie stoi murem za drużyną która zimą stworzył…

Pamiętam jak wiele lat temu siedzieliśmy w szatni po meczu jako zawodnicy i Adam Skrórnicki powiedział wtedy, ze nie zauważymy kiedy nakażą nam jeździć w określonym kolorze gaci – trochę się śmialiśmy z tego wtedy ale takie czasy nastały niestety i nie zgadzam się w niektorych regulaminowych kwestiach gdzie mówimy o kevlarach, reklamach, naklejkach na busach i wielu innych sprawach i przestałem o tym mówić , no ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo zawodników to nie można milczeć bo tu nie ma miejsca na kompromis bo to zawodnicy robią show i kiedy wszyscy mówią że nie chcą jechać to tor musi być na prawdę niebezpieczny i tylko jakiś niekompetentny człowiek może ich zmuszać do jazdy żeby kasa się zgadzała- takich ludzi z żużla trzeba się pozbyć !

Szkoda Kostka bo piął się po szczeblach trenerskiej kariery w reprezentacji, a jego sprzeciw na pewno mu zaszkodzi no ale kto jak nie właśnie trener reprezentacji ma powiedzieć, że tor się nie nadaje do bezpiecznego ścigania ?

Rola komisarza jest momentami śmieszna, a momentami tragiczna dlatego żeby rozmyć odpowiedzialność proponuje dołożyć jeszcze dwóch komisarzy toru i robić głosowanie czy tor jest ok czy nie…

Najlepsze jest w tym to, że można było tego uniknąć widząc jak pada i plandeka przecieka i odwołać to zwyczajnie i nikt by nic nie powiedział – w sumie nie bo okazałoby się że plandeka to w sumie bubel bo przecieka więc po co wydawać grube pieniądze …

Lepiej było zafundować 4 godzinny kabaret na stadionie i przed telewizorami bo kasa kasa kasa i te uje nie będą nam mówić kiedy będą jeździć tylko Ci Panowie zapomnieli, ze potrzebują tych żużlowców żeby zarabiać kasę- ktoś powie że zawodnicy chcą kasę i by jej nie było bez tych Panów-tych nie będzie to znajdą się następni, a zawodników tak łatwo nie znajdziecie !!!

Ja też brałem udział w podwójnym walkowerze w Ostrowie na torze gdzie obie drużyny nie chciały jechać i myślałem , że w tych czasach to niemożliwe…a jednak kasa wygrywa…

A no i zaraz powiecie, że Jabłoński kiepsko jeździł na trudnych torach- tak bo był średnim średniakiem ale to przez prawie 30 lat pozwoliło mi poznać i pokochać żużel na tyle, że teraz wszystko co mówię to mówię z własnego doświadczenia dla dobra naszej kochanej dyscypliny!!!

P.S. polonistą nie jestem ( zawsze wolałem matme) i pisanie mnie trochę męczy dlatego muszę pomyśleć chyba o jakimś kanale swoim , a może podjąć z kimś współpracę i będziemy gadać o czarnych stronach czarnego sportu bez szczypania się w język a trochę tego się nazbierało przez lata- ktoś jakieś propozycje? 😎

Ostatnia aktualizacja artykułu: 29 maja 2024 o godz. 12:03:22


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: