Ależ słowa nowego nabytku MKS-u. Mówi o podium! [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Z nową zawodniczką MKS-u URBIS Gniezno, Katarzyną Cygan na temat przenosin do Gniezna, wspomnień z gnieźnieńsko-kobierzyckich pojedynków oraz celów „Pszczółek” na nowy sezon rozmawia Łukasz Wojciechowski-Gądek.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Jeszcze dwa dni temu Twoja drużyna,KPR Gminy Kobierzyce mierzyła się w ostatnim meczu ligowym ORLEN Superligi z MKS-em URBIS Gniezno. Jakie było to dla Ciebie uczucie, że w nowym sezonie będziesz już grać w barwach „Pszczółek”? 

Przed i podczas meczu nie myślałam o tym, byłam skupiona na graniu. Wiedziałam, że musimy wygrać żeby zdobyć srebro. Teraz mogę już powiedzieć, że jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać sezonu.

Twoja była już drużyna KPR Gminy Kobierzyce zajęła na koniec sezonu drugie miejsce. To według Ciebie satysfakcjonujący wynik czy mimo wszystko gdzieś tam jest Wam żal, że to po raz kolejny Zagłębie Lubin a nie KPR zdobyło Mistrzostwo Polski?

Jestem bardzo zadowolona z wyniku jaki osiągnęła drużyna, srebrny medal to dla nas wielki sukces. Zespół z Lubina w pełni zasłużył na złoto, cieszymy się, że jako jedyne w tym sezonie zdołałyśmy pokonać Zagłębie w regulaminowym czasie gry.

Z Twoją nową drużyną MKS-em URBIS Gniezno przegrałyście tylko raz. Jak oceniasz te gnieźnieńsko-kobierzyckie pojedynki?

Przegrałyśmy tylko raz, ale wszystkie mecze z Gnieznem były bardzo wyrównane. Wiedziałyśmy, że do każdego meczu musimy podejść w pełni skoncentrowane i przygotowane taktycznie jeśli chcemy walczyć o najwyższą stawkę.

MKS URBIS Gniezno po zakończeniu rozgrywek zaczął budować ciekawy skład. Przyszła Nikola Głębocka, a teraz Ty. Czy według Ciebie z perspektywy „doświadczonej” medalistki Mistrzostw Polski jest szansa w przyszłym roku powalczyć o coś dużego dla Gniezna?

Mogę śmiało powiedzieć, że liczę na kolejny medal tym razem zdobyty z Gnieznem. Drużyna z sezonu na sezon się rozwija i gra coraz lepiej. Jest to młody zespół ale uważam, że w przyszłym sezonie mamy szanse wskoczyć na podium.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 28 maja 2024 o godz. 12:18:04


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: