Mogło dojść do rozlewu krwi! Interweniowała policja

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu udaremnili konfrontacje pseudokibiców, którzy przed niedzielnym meczem pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, chcieli spróbować swoich sił w walce na pięści na polach pod Gnieznem. Wylegitymowano ponad 70 osób.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu koordynowali działania, które doprowadziły 12 maja do zapobiegnięciu ustawce pseudokibiców drużyn Lecha Poznań i ŁKS Łódź przeciwko pseudokibicom Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec. Główna grupa osób przyjechała do Poznania pociągami specjalnymi. Natomiast część mężczyzn, którzy postanowili umówić się na bójkę, jechało prywatnymi samochodami.

Policjanci dzięki współpracy z poszczególnymi komendami powiatowymi na bieżąco monitorowali trasę przejazdu. Grupa pseudokibiców ostatecznie zatrzymała się pod Gnieznem w pobliżu drogi S5. Wtedy na miejscu pojawili się policjanci, którzy wylegitymowali 72 osoby. Nie znaleziono przy nich żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Spotkanie z policjantami skutecznie zniechęciło pseudokibiców do konfrontacji. Nie doszło do żadnych incydentów.

ŹRÓDŁO: POLICJA/MACIEJ ŚWIĘCICHOWSKI

Ostatnia aktualizacja artykułu: 15 maja 2024 o godz. 07:38:06


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: