Inauguracja KLŻ opóźniona?!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Na niedzielę zaplanowano pierwszy mecz Startu Gniezno w sezonie 2024. Dzień wcześniej oficjalnie ruszy Krajowa Liga Żużlowa.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Tymczasem pojawił się głos, że ligę trzeba przesunąć! Mocne stanowisko w rozmowie z WP SportoweFakty wygłosił były przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Zbigniew Fiałkowski.

Nie rozumiem postępowania obecnej GKSŻ. O problemach klubów było wiadomo od dawna, a start rozgrywek został ustalony na koniec marca. To zupełnie nielogiczne. Już wcześniej należało je przesunąć, a teraz jest to wręcz koniecznością, pomimo wprowadzenia planu B. Decyzje powinny zapaść jak najszybciej – stwierdził działacz.

Fiałkowski absolutnie nie gryzł się w język. Wypalił, że obecny harmonogram jest wręcz… najgorszy z możliwych!

Czarne chmury nad rozgrywkami wisiały od dawna. Można było przewidzieć, że część klubów nie upora się z nimi do końca marca. W związku z tym należało przesunąć start ligi na początek maja i dać działaczom dodatkowy czas. Teraz też należy to zrobić, żeby taki klub jak Polonia Piła mógł popracować nad zasypaniem dziury w budżecie. Będzie już po wyborach samorządowych i nowy prezydent Krakowa mógłby wspomóc działania klubu, aby ten mógł jednak wystartować. Start tej ligi w najbliższy weekend jest najgorszym z możliwych rozwiązań. Poza tym warto pamiętać, że mimo dobrych prognoz pogodowych na zbliżający się weekend zawodnicy mieli bardzo mało treningów, nie mówiąc już o sparingach. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo żużlowców, zwłaszcza tych mniej doświadczonych – podsumował.

Na przesunięcie startu sezonu nic jednak nie wskazuje. Praktycznie pewne jest, że pierwsza kolejka pojedzie zgodnie z planem.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26 marca 2024 o godz. 12:12:41


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: