Taaak jest! Gnieźnianie będą zachwyceni. To już oficjalna informacja

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!
ZARZĄD POLSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI PODJĄŁ KOLEJNE DECYZJE DOT. WSKAZANIA ORGANIZATORÓW PRZYSZŁOROCZNYCH MISTRZOSTW POLSKI. W 2024 ROKU O MEDALE W BIEGACH ZAWODNICY POWALCZĄ M.IN. W ŁODZI, GNIEŹNIE, USTCE ORAZ CIECHANOWIE.

Łódź 7 kwietnia będzie gospodarzem kolejnej edycji mistrzostw Polski w biegu maratońskim. Wydarzenie będzie ważnym punktem na drodze kwalifikacyjnej do igrzysk.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

– Dla nas to duża nobilitacja, że zorganizujemy mistrzostwa w roku olimpijskim. Nasza impreza będzie ważnym punktem w kwalifikacjach maratońskich do igrzysk w Paryżu. Szykujemy zatem szybką i ciekawą trasę, mając nadzieję na mocną obsadę i świetne wyniki. Zadbamy też o to, aby zawodnicy walczący w ramach mistrzostw Polski i o minima olimpijskie byli też docenieni pod względem wysokości nagród finansowych – mówi Jacek Chmiel, dyrektor łódzkiego biegu maratońskiego.

Miesiąc przed mistrzostwami w maratonie odbędzie się czempionat dla półmaratończyków. Impreza, która dotychczas była rozgrywana w terminach powakacyjnych tym razem została zaplanowana na 10 marca. Gospodarzem wydarzenia będzie Gniezno, debiutujące na mapie lekkoatletycznych mistrzostw Polski.

 Gniezno Półmaraton może stać się jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń biegowych w Polsce. To za sprawą przyznania naszej imprezie prawa do organizacji mistrzostw Polski właśnie na tym dystansie. Przeprowadzenie takich zawodów będzie świetną promocją dla Gniezna i naszych biegów, które są organizowane na wysokim poziomie – mówi Patryk Bogucki, organizator wydarzenia.

Kolejnymi debiutantami w roli gospodarzy będą Ustka oraz Ciechanów. Nadbałtycki kurort 14 kwietnia przyszłego roku zorganizuje mistrzostwa kraju w biegu na 10 000 metrów. 

 Ustka ma bardzo duże tradycje lekkoatletyczne. Dzięki zbudowaniu nowego stadionu mamy teraz rewelacyjną bazę treningową, ale też możliwości organizacji zawodów. Chcemy z tego korzystać, w pierwszej kolejności zapraszając wiosną przyszłego roku na mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów. To impreza, która od lat gromadzi dziesiątki biegaczy z całego kraju i cieszę się, że w roku 2024 będziemy mogli ich gościć w Ustce – podkreśla Henryk Michalski, wiceprezes LKS-u Jantar Ustka.

Do Ciechanowa przyjadą z kolei zawodnicy z kategorii wiekowych U20 i U23, aby rywalizować o prymat w biegu na dystansie 5000 metrów. 

– Decyzja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o powierzeniu organizacja mistrzostw Polski w 2024 r. miastu Ciechanów ma mocne uzasadnienie. Jesteśmy w pełni przygotowani. Kilka dni temu oddaliśmy sportowcom do użytkowania nowoczesny i w pełni wyposażony budynek zaplecza sportowo-administracyjnego na miejskim stadionie. Od 2018 r. na bieżni rokrocznie organizujemy imprezy lekkoatletyczne o zasięgu ogólnopolskim – podkreślił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Zawody w Ciechanowie wg. wstępnych planów mają odbyć się 1 czerwca.

ŹRÓDŁO: PZLA

Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 listopada 2023 o godz. 07:23:04


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: