Co z oświetleniem na stadionie PSŻ-u? Jest reakcja prezydenta!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

PSŻ Poznań, chcąc wystartować w 1. Lidze Żużlowej 2023, musi posiadać sztuczne oświetlenie. Czy zostanie ono zainstalowane? Głos w tej sprawie zabrał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

“W tym roku Skorpiony otrzymały wsparcie na poziomie 700 tys zł. Na zawody przychodzi sporo kibiców i to szanujemy. Rocznie organizowanych jest ok 6 zawodów na Golęcinie. Wspieramy różne dyscypliny sportu. Nie jest możliwe sfinansowanie oświetlenia stadionu w wysokości 6 mln zł” – przekazał na Facebooku.


Wcześniej PSŻ opublikował mocne oświadczenie:

Oświadczenie Zarządu Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla

Drodzy Kibice, Sponsorzy i Przyjaciele poznańskiego żużla,

poniżej pozwalamy sobie na przedstawienie aktualnej sytuacji naszego klubu:

Potwierdzamy, iż PSŻ Poznań otrzymał oficjalne zaproszenie do wzięcia udziału w przyszłorocznych rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej. Jednak, aby taki scenariusz się sprawdził i ponownie “Skorpiony” ścigały się na tym szczeblu rozgrywkowym, jednym z koniecznych wymogów stawianych przez organizatora rozgrywek jest posiadanie stałego sztucznego oświetlenia. Zaznaczamy, iż tylko dzięki uprzejmości i wyrozumiałości Głównej Komisji Sportu Żużlowego w sezonie 2023 mogliśmy rozgrywać pierwszoligowe mecze na naszym obiekcie, nie spełniając tego wymogu.

Kierując się dalszą chęcią rozwoju sportu żużlowego w Poznaniu, zarząd klubu w dniu dzisiejszym spotkał się z przedstawicielami władz miasta, aby po raz kolejny poruszyć temat budowy sztucznego oświetlenia na stadionie przy ulicy Warmińskiej.

Niestety, spotkanie nie przyniosło spodziewanych efektów i wszystko wskazuje na to, iż do rozpoczęcia sezonu 2024 nie ma większych szans, aby powstało wymagane oświetlenie i tym samym zespół spełniał regulaminowy wymóg pozwalający mu na start w pierwszoligowych rozgrywkach.

W powstałej sytuacji, jako Zarząd klubu, wyrażamy daleko idące ubolewanie i oświadczamy, iż nie widzimy sensu w powstałych okolicznościach na dalsze angażowanie się w popularyzację sportu żużlowego w stolicy Wielkopolski.

Tym samym, jeśli do dnia 15 października bieżącego roku nie otrzymamy od władz miasta jednoznacznego zobowiązania regulującego kwestię sztucznego oświetlenia, obecny zarząd klubu poda się dymisji i tym samym krótka historia odbudowy żużla w Poznaniu dobiegnie końca.

Z poważaniem,
Przedstawiciele Zarządu PSŻ Poznań

Ostatnia aktualizacja artykułu: 20 września 2023 o godz. 22:00:17


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: