PSŻ Poznań jednak w 1. lidze?!

Ostatnia aktualizacja: 12 września 2023
Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

O tej sprawie w środowisku żużlowym można już usłyszeć od jakiegoś czasu. Możliwe, że Landshut Devils nie zdoła sprostać wymaganiom formalnym i zrezygnuje z następnego sezonu w 1. lidze. To mogłoby otworzyć furtkę dla PSŻ Poznań lub – być może – dla Startu Gniezno.

Jeżeli Landshut Devils nie przystąpi do pierwszej ligi, to zaproszenie w pierwszej kolejności otrzyma PSŻ Poznań.

Czy PSŻ przyjąłby takie zaproszenie? – Niczego nie wykluczamy. To jest kwestia do przemyślenia, ale ważną rolę odgrywa czas. Im wcześniej dowiemy się, na czym stoimy, tym lepiej – powiedział portalowi WP SportoweFakty Jakub Kozaczyk, prezes poznańskiego klubu.

Zaznaczam jednak, że na razie nie ma takiej propozycji, więc temat za bardzo nie istnieje. Gdyby ona padła, to wtedy będzie trzeba usiąść do rozmów ze sponsorami i miastem. Proszę też pamiętać, że na rynku muszą być dostępni odpowiedniej klasy zawodnicy. Czas odgrywa zatem ważną rolę. Nie chcielibyśmy jechać w pierwszej lidze bardzo słabym składem, choć faktem jest, że dwa nazwiska, które już zakontraktowaliśmy, mogłyby się sprawdzić także na tym poziomie rozgrywkowym – podsumował.

Jeżeli PSŻ nie skorzystałby z takiej możliwości, to zaproszenie zostanie wystosowane do drużyny, która przegra finał 2. ligi.

Teoretycznie może być to Start Gniezno, ale może być to i Stal Rzeszów. Najprawdopodobniej właśnie te ekipy pojadą w najważniejszym dwumeczu II ligi 2023 i wydaje się, że w przypadku tych dwóch drużyn szanse na końcowy sukces będą zbliżone.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 września 2023 o godz. 13:32:30


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: