Historyczny start gnieźnianina. Wyruszy na igrzyska!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Już tylko tydzień dzieli nas od historycznego występu gnieźnianina na Igrzyskach Europejskich – European Games 2023.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

48 krajów, 29 dyscyplin, 7000 zawodników, a wśród nich Arkadiusz Kwaśniewski  –  karateka,  zawodnik poznańskiego Klubu  KUZI Sport oraz uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie, który właśnie kończy kilkumiesięczny cykl przygotowań klubowych oraz z kadrą narodową do niezaprzeczalnie najważniejszego wydarzenia w jego sportowej karierze. Pomimo tego, że Arkadiusz jest już od wielu lat czołowym reprezentantem naszego kraju w karate WKF, wielokrotnym medalistą  na turniejach w Polsce oraz zagranicą  to jednak Igrzyska Europejskie są czymś wyjątkowym co wymaga specjalnego cyklu przygotowań. Tym bardziej, że najlepsi sportowcy Starego Kontynentu będą walczyć o prym w swoich dyscyplinach w Polsce co jest dodatkową mobilizacją dla naszych wszystkich reprezentantów. 

Przygotowania do Igrzysk Europejskich były starannie zaplanowanym etapem, który kosztował Arkadiusza wiele godzin pracy, wyrzeczeń oraz niezwykle dużego nakładu finansowego. Ale dzięki wspaniałym ludziom  ze swego otoczenia,  wierzącym w jego talent udało się przygotować w 100%.

Dlatego wielkie podziękowania dla:

– Klubu KUZI Sport który dbał o opiekę sportową i mentalną

– Trenerów kadry narodowej za przygotowanie  taktyczne

– Allstar Athletics za przygotowanie motoryczne 

– PHUP Gniezno  Szeszycki  za ogromne wsparcie finansowe

– Nauczycielom oraz Dyrekcji ZSP-U w Gnieźnie za wsparcie oraz możliwości w pogodzeniu nauki ze    sportem

– rodzicom za codzienny wkład !

Miejscem zmagań Arkadiusza będzie Bielsko-Biała, ale mimo tak znacznej odległości będzie wspierany przez liczną grupę kibiców z Gniezna i całej Polski oczywiście na czele z rodzicami oraz koleżanką klubową Jolantą Woźniak. Ze strony sportowej będzie pod opieką trenerów kadry narodowej oraz niewątpliwie czołowej postaci w karierze Arka czyli trenera klubowego Macieja Drążewskiego, który co ciekawe  jest również zawodnikiem startującym w tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu EUROPEAN GAMES 2023 w kat. kumite ind. -75kg.

Dla przypomnienia Arek został powołany do Igrzysk Europejski przez Światowy Zarząd Karate WKF i znalazł się w najlepszej 8 zawodników Europy swojej kategorii kumite ind. mężczyzn – 60kg, którzy będą mieli okazję zaprezentować się na tej najważniejszej Imprezie Sportowej w Europie.

O igrzyskach rozmawialiśmy z Arkiem jakiś czas temu w Pitbike Gniezno KXD #SGLive:

Ostatnia aktualizacja artykułu: 16 czerwca 2023 o godz. 09:39:55


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: