Prezydent Gniezna interweniował ws. Startu. Wiemy, jaką dostał odpowiedź!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!
fot. Facebook (Tomasz Budasz+Start Gniezno)

Ostatnie tygodnie nie są pozytywne dla gnieźnieńskiego żużla. Pojawia się dużo niepokojących głosów na temat sytuacji finansowej Startu. Czy tematem w jakiś sposób zainteresował się prezydent Tomasz Budasz? Już wszystko jasne.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

O problemach finansowych Startu Gniezno 23 maja w rozmowie z WP SportoweFakty mówił Krzysztof Cegielski, prezes stowarzyszenia żużlowców “Metanol”.

Sprawa Gniezna jest niestety przykra i nie dotyczy tylko obecnych dni. Są tacy zawodnicy, nie wiem, czy wszyscy, którzy nawet nie otrzymali w całości kwot za przygotowanie do sezonu, nie mówiąc już o płatnościach za punkty

zaznaczał.

Na te słowa w rozmowie z “Tygodnikiem Żużlowym” przed meczem Start Gniezno – Stal Rzeszów (27 maja) zareagował prezes Startu Paweł Siwiński. – Za żaden mecz? Nie ma takich zawodników, którzy nie dostaliby pieniędzy za żaden mecz. Nie ma tutaj nic, co mogłoby być powodem do jakiejś sensacji, czy takich słów – mówił działacz w rozmowie z “Tygodnikiem Żużlowym”.

– Póki co Start Gniezno nie ma poważnych problemów finansowych, tak jak się powszechnie rozpowiada. Robimy wszystko, żeby ten stan jeszcze poprawić zarówno pod względem finansowym, jak i sportowym – dodawał.

Czy niepokojącymi informacjami ws. Startu w jakiś sposób zainteresował się prezydent Gniezna Tomasz Budasz?

Sport żużlowy od wielu lat jest flagową dyscypliną w pierwszej stolicy Polski. Tym bardziej z ogromnym niepokojem prezydent Miasta Gniezna odbiera wszystkie sygnały, dotyczące trudnej sytuacji finansowej, w tym m.in. braku uregulowania kwot na przygotowanie do sezonu oraz zdobytych dotychczas punktów przez zawodników reprezentujących Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start Gniezno – przekazała Anna Dzionek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Gnieźnie.

Jednocześnie zdradziła, że 31 maja prezydent wystosował pismo do prezesa zarządu Startu Gniezno Pawła Siwińskiego z prośbą o informację dotyczącą faktycznej sytuacji w klubie.

“Prezydent Miasta pytał w nim, czy pojawiające się w przestrzeni publicznej sygnały pozostają jedynie konsekwencją negatywnych emocji wokół klubu i jego władz, czy rzeczywiście oddają coraz bardziej pogarszającą się sytuację finansową” – podkreśliła rzeczniczka.

Jak zareagował klub?

Wyjaśnienia przekazane przez klub zdają się potwierdzać trudną sytuację, ale nie jest ona na ten moment alarmująca – wytłumaczyła Anna Dzionek.

Cały materiał o reakcji prezydenta Gniezna Tomasza Budasza na informacje o problemach Startu znajdziesz >>> TUTAJ <<<.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 7 czerwca 2023 o godz. 17:42:37


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: