MKS PR URBIS buduje kadrę

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Po zimowych informacjach dotyczących zatrzymania trzonu gnieźnieńskiej ekipy, władze klubu pochwaliły się kolejnymi porozumieniami.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Monika Łęgowska, Martyna Matysek, Malwina Hartman, Magdalena Nurska, Justyna Świerżewska, Daria Konieczna oraz Dominika Hoffmann jeszcze podczas sezonu 2022/23 zadeklarowały dalszą grę w Żółto-czarnych barwach. Teraz dołączyły do nich kolejne trzy szczypiornistki.

Na kolejny rok w Gnieźnie zostają wychowanki ekipy z Pierwszej Stolicy Polski – Marta Giszczyńska oraz Karolina Chojnacka. Tych postaci nie trzeba przedstawiać sympatykom gnieźnieńskiego szczypiorniaka, gdyż zarówno rozgrywająca jak i obrotowa pochodzą z jednego rocznika drużyn młodzieżowych MKS. Mimo młodego wieku (rocznik 1998), w pierwszej drużynie występują już od ponad 10 lat, i przeszły z klubem całą drogę od II Ligi, aż do historycznego awansu do PGNiG Superligi Kobiet.

Pszczoły zachowają w następnym sezonie komplet swoich obrotowych, gdyż obok Matysek i Chojnackiej, Żółto-czarnej koszulce ponownie będzie można oglądać Oliwię Kuriatę, która jest ważnym ogniwem w talii Roberta Popka oraz Romana Solarka. Dla 22-letniej piłkarki użyczonej z KPR Kobierzyce będzie to już trzeci rok w klubie z pierwszej stolicy Polski.

Jako redakcja dodajmy, że barw MKS-u nadal bronić będą też Agnieszka Siwka i Magdalena Widuch.

Władze klubu zapowiadają, że to na pewno nie ostatnie informacje spod hasztagu #PszczołyZostają. Kolejne już wkrótce mają zostać opublikowane na klubowej stronie internetowej oraz profilach społecznościowych.

Tekst- MKS PR Gniezno

Ostatnia aktualizacja artykułu: 17 maja 2023 o godz. 16:44:02


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: