Prezes Startu Gniezno był spokojny. A jednak…

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!
fot. Start Gniezno

W trakcie listopadowej rozmowy z prezesem Startu Gniezno Pawłem Siwińskim mówiliśmy między innymi o sztabie szkoleniowym czerwono-czarnych. Wówczas sternik nie miał żadnych obaw. Niespełna pół roku zmieniło w tym przypadku bardzo dużo.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Sezon dla Startu się jeszcze nie zaczął, a Adama Skórnickiego nie ma już na pokładzie czerwono-czarnych. Na papierze sztab szkoleniowy uległ zatem pomniejszeniu. O wcześniejszym składzie rozmawialiśmy z prezesem klubu Pawłem Siwińskim. Spostrzegaliśmy, że wydaje się, iż Tomasz Fajfer i Adam Skórnicki to osoby z mocnymi charakterami. Dopytywaliśmy jednocześnie, czy sternik nie obawia się tarć.

– Lubię ludzi z mocnymi charakterami, nie lubię ludzi mdłych. Tomek Fajfer jest taką ostoją gnieźnieńskiego żużla, a Adam Skórnicki to barwna osoba, jako trener pokazał swoje kwalifikacje w Łodzi – mówił prezes Paweł Siwiński w magazynie Pitbike Gniezno KXD #SGLive.

Wówczas nie miał żadnych obaw. – Jestem spokojny o ich współpracę. Przede wszystkim chciałbym, żeby oni się skupili na pracy z młodzieżą, bo ten element chciałbym bardzo mocno uwypuklić w działalności klubu. Za trzy licencje, które były zdobyte w tym roku, można podziękować tylko i wyłącznie Tomkowi i jego synowi Maciejowi. Świetną robotę Tomek wykonał. Już w połowie sezonu mu powiedziałem, że to od niego zaczynam budowę zespołu na nowy sezon – dodał.

 Adam? Po pierwsze, ma papiery trenera, które trzeba posiadać do prowadzenia szkółki żużlowej. Tomek niestety ich nie ma. Poza tym Adam to doświadczony zawodnik, biegle rozmawia po angielsku, więc myślę, że w tym parku maszyn będzie tworzyć bardzo dobry duet razem z Tomkiem. Absolutnie nie obawiam się o jakieś niesnaski. W razie czego zawsze mogę uderzyć pięścią w stół i chłopaków pogodzić – podsumowywał.

Czas pokazał, że współpraca z Adamem Skórnickim nie była najlepszym pomysłem. Choć zapowiadało się obiecująco, to skończyło się szybkim rozstaniem…

Po rozstaniu z Adamem Skórnickim nie uzyskaliśmy komentarza prezesa Startu. Przekazał nam, że obecnie przebywa w Rumunii i będzie mógł rozmawiać dopiero w poniedziałek.

Do sprawy wrócimy!

Ostatnia aktualizacja artykułu: 20 kwietnia 2023 o godz. 19:47:28


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: