Osiągneli niesamowity sukces. Ten dzień przeszedł do historii!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

15 kwietnia 2023 roku. Ten dzień przeszedł do historii Gnieźnieńskiego Klubu Rugby Tytan Gniezno!

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

W sobotę na stadionie KS Posnania Poznań odbył się Finał Mistrzostw Polski Rugby 7. Zwyciężyli go gnieźnieńscy rugbiści. To największy sukces w historii klubu rugby z Pierwszej Stolicy Polski. „Wow! Zrobiliśmy to! Jesteśmy Mistrzami Polski! Jesteśmy Królami Polskiego Rugby 7! Wierzyliśmy w ten cel, podczas gdy inni patrzyli na nas z przymrużeniem oka. My jednak ciężko pracowaliśmy na treningach
i dziś możemy śmiało powiedzieć »Halo? Rugby 7? Tu Gniezno! Wasza stolica i główny ośrodek na najbliższy rok!«” – podsumował na gorąco występ swojej drużyny grający trener gnieźnian Robert Bosiacki.

Do turnieju decydującego o tytule Tytani zakwalifikowali się po dwóch turniejach eliminacyjnych – wygrywając jesienią w Warszawie i zajmując przed miesiącem II miejsce we Wrocławiu. Suma punktów zapewniła im wygraną w kwalifikacjach, dzięki czemu bezproblemowo dołączyli do medalistów 
z zeszłego roku, którzy mieli zagwarantowany udział w finale.

W fazie grupowej turnieju finałowego Gnieźnianie rywalizować mieli w grupie A z Juvenią Kraków, PosnaniąPoznań oraz Legią Warszawa. Legioniści jednakże wycofali się niedługo przed turniejem 
i dlatego ten mecz zakończony był wynikiem 25:0 dla Tytanów bez wychodzenia na boisko. Każdy inny mecz był tego dnia dla Tytanów meczem o medal. Jakakolwiek porażka w grupie eliminowałaby ich 
z meczu finałowego. W pierwszym spotkaniu gnieźnianie zwyciężyli z Juvenią 36:5. Drugie starcie grupowe było zdecydowanie bardziej zacięte. Pojedynek z obrońcami tytułu z Poznania dostarczył sporych emocji. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami, remisując 12:12. To spowodowało, że Tytan musiał czekać na rozstrzygnięcie pojedynku Posnanii z Juvenią, by wiedzieć, o jaki medal zagra. Zwycięstwo Posnanii nad Juvenią 26:5 oznaczało lepszy bilans punktowy dla gnieźnian i to oni zameldowali się w wielkim finale.

Tam czekał niepokonany zwycięzca Grupy B, czyli Orkan Sochaczew. Pomimo świetnej dyspozycji rywali Tytani od początku narzucili swój rytm gry, co widać było na tablicy wyników. Ostatecznie po 14 minutach drużyna z Wielkopolski mogła świętować, gdyż wygrana 31:5 zapewniła jej złoty medal. 

Świetne zawody rozegrała w sobotę cała drużyna z Gniezna. Szczególnie wyróżniony został łącznik ataku drużyny z Gniezna, pochodzący z RPA, Ronnie du Randt. Został on wybrany MVP całego turnieju. 

„Zrobiliśmy to! Te wszystkie lata treningów, ciągłej pracy nad sobą i nad drużyną świętujemy dziś największym sukcesem w historii klubu! Jesteśmy Mistrzami Polski! Gniezno ma od dziś szóstego króla Polski, a zwą go Tytan Gniezno Rugby!” – wykrzyczał do mikrofonu kapitan Tytanów Patryk Popek. 

„Nadal w to nie wierzymy. Nadal nie dociera do nas, że wygraliśmy. Ale my po prostu zrobiliśmy swoją robotę. Trenowaliśmy ciężko, dodawaliśmy kolejne jednostki treningowe, różnicowaliśmy elementy treningu dodając maty zapaśnicze, jednostki biegowe. Przede wszystkim otworzyliśmy jednak swoje głowy. Zrozumieliśmy, że dziś Polska jest dla nas etapem rozwoju klubu. Unosząc głowę spoglądamy już na turniej w Amsterdamie, gdzie debiutowaliśmy międzynarodowo w zeszłym roku i gdzie chcemy wracać. Ale nie tylko to. Tytan Gniezno to naprawdę mistrzowska drużyna. Nadszedł nasz czas!” – podsumował turnieje Mistrzostw Polski Rugby 7 kierownik drużyny Łukasz Dziel. 

„Tytan Gniezno. Mistrz Polski Rugby 7. To są chwile, których się nie zapomina. To są momenty, na które się czeka, ale których rezultatu nie da się przewidzieć. Bo sport do końca jest sportem. Niemniej jednak trening czyni mistrza. I to pokazali dziś nasi zawodnicy. Jestem dumny z tych chłopaków na maxa! Jednak od razu zapewniam, że ten medal choć jest dla nas nagrodą jest także narzędziem do dalszej pracy. Nad sobą, nad klubem i nad naszą pozycją w gnieźnieńskim oraz krajowym sporcie. Od dłuższego czasu bardzo mocno rozwijamy Akademię Tytan Hopes. Wierzę, że złoty medal Mistrzostw Polski ich starszych kolegów wpłynie motywująco na naszą młodzież. Rugby olimpijskie to jest to co chcemy robić. I co będziemy robić. A my dopiero się rozpędzamy” – skomentował na gorąco po finale Prezes GKR Tytan Gniezno Jaromir Dziel. 

Gnieźnianie nie zwalniają tempa i nie kończą jeszcze sezonu. Nadal mają w kalendarzu turnieje Polskiej Ligi Rugby 7, którą zwyciężyli w poprzednim sezonie. W czerwcu udadzą się ponownie do Amsterdamu na europejski turniej Amsterdam 7s. 

17 czerwca w Gnieźnie odbędzie się Puchar Polski Rugby 7. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Oprac. Łukasz Dziel

Ostatnia aktualizacja artykułu: 16 kwietnia 2023 o godz. 20:31:27


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: