Niesamowity sukces. Gnieźnianin pojedzie na igrzyska!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wczoraj dotarła wspaniała widomość, gnieźnianin Arek Kwaśniewski (karateka) zakwalifikowany na Igrzyska Europejskie 2023 (European Games 2023), które tym razem odbędą się w Polsce.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Na co dzień zawodnik poznańskiego Klubu KUZI Sport, członek Kadry Narodowej i uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie, znalazł się w najlepszej ósemce seniorów (kumite ind. – 60kg)  z całej Europy, by rywalizować o medal IGRZYSK EUROPEJSKICH !!! Jest to ogromny sukces zważywszy, że to bardzo młody zaledwie 19 letni sportowiec.

Igrzyska Europejskie to wysokiej klasy, wielonarodowa impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy i promująca najcenniejsze wartości sportu i ruchu olimpijskiego. European Games odbywać się będzie w dniach 21.06.- 02.07.2023r a gospodarzami tej imprezy są: Małopolska oraz Miasto Kraków. Karate WKF jest jedną z wielu dyscyplin pod patronatem European Games 2023, a w całej imprezie wystartuje ok 7000 tys. zawodników z 50 państw. 

Start Arkadiusza zaplanowany jest na 22-23.06.2023r.

Jak mówi zawodnik: „ Jest to spełnienie moich sportowych marzeń! Sam występ na Igrzyskach jest czymś niewiarygodnym, a dodatkowo przy własnej publiczności. Nie pozostaje mi nic innego jak zdobycie medalu…” – kończy z uśmiechem na twarzy.

Mimo tak młodego wieku, Arkadiusz jest bardzo dojrzałym zawodnikiem i zdaję sobie sprawę, że oprócz tytanicznej pracy jaką wykonuje, taki sukces nie byłby możliwy bez wsparcia:

„ Chcę tylko dodać, że to nie tylko mój sukces to NASZ sukces: rodzice, Klub KUZI Sport, Kadra Narodowa, fantastyczna szkoła, dyrekcja i nauczyciele, którzy mimo moich wielu wyjazdów bardzo mnie dopingują, wspierają i pomagają w połączeniu nauki z pasją.  Allstar Athletics, mój sponsor PHUP Gniezno Pana Dariusza Szeszyckiego oraz wszyscy bliscy wspierającym mnie. Bez Was nie byłbym tu gdzie teraz jestem….. DZIĘKUJĘ !!!”

Warto dodać, że Arek był kiedyś zawodnikiem gnieźnieńskich klubów i mimo tego, że teraz reprezentuje klub z Poznania to reprezentuje również Nasze Miasto Gniezno w którym na co dzień mieszka.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 29 marca 2023 o godz. 11:39:19


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: