Paula Kulig wprost po Ninja Warrior. “Ogromny niedosyt”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Na pewno nie tak kolejny występ w Ninja Warrior wyobrażała sobie gnieźnianka Paula Kulig. W rozmowie z naszym portalem wyznała, że odczuwa ogromny niedosyt.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Jeżeli mamy mówić tutaj o odczuciach, to zdecydowanie niedosyt, ogromny niedosyt i trochę żal do siebie, że pozwoliłam sobie na taki błąd. Wiedząc, że tor jest w moim zasięgu, jeszcze ciężej było mi przetrawić takie niepowodzenie – podkreśliła gnieźnianka.

Mierzę wysoko, ambicje mam duże. więc oczekiwałam od siebie po prostu więcej. No ale cóż.. porażki są nieodłącznym elementem życia sportowca. Są trudne do zaakceptowania, bo zawsze chciałoby się osiągać jak najwięcej. Ale nie można tego traktować też jako wyroczni względem kolejnych występów. Trzeba wyciągnąć wnioski, bo mogą one okazać się bardziej wartościowe niż czasami nam się wydaje

spostrzegła.

Nad czym chciałaby popracować?

Na pewno przed kolejną edycją trzeba zadbać o mental. To, co się dzieje w głowie kiedy jesteś już tam i stoisz na platformie, jest nie do opisania. Stres, który trzeba opanować, emocje, różne rozpraszacze… trzeba mieć pełen focus na to, co będziemy robić, a w świetle kamer i tylu ludzi nie jest to takie proste. Kolejnym elementem jest pokora, pokora do każdej przeszkody. Nawet jeżeli dana rzecz wydaje nam się prosta i ją po prostu zlekceważymy, bardzo łatwo wtedy o błąd – mały, niepotrzebny, ale zaważa on na całym występie – kontynuowała.

Nie ma ludzi doskonałych, każdy może się potknąć – ważne, żeby potrafić się podnieść i iść dalej. Dalej pracować nad sobą, dalej się spełniać i robić to co się kocha, z pasji. I wierzę, że wszystko przyjdzie w swoim czasie. Jeszcze wspomnę, że bardzo ważnym aspektem są ludzie, którzy nas otaczają i są bez względu na wyniki – to oni podnoszą na duchu i również motywują do dalszej pracy

dodała.

Jej cele na ten sezon się nie zmieniają. – Główny cel to Mistrzostwa Europy (Węgry). Mistrzostwa Polski, będę również starała się o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata (Belgia). Liga ninja, czyli OCR100 oraz eventy ninja międzynarodowe. Nie zapominając o kolejnej edycji Ninja Warrior Polska – charakter mam waleczny, a więc nie ma mowy, że się poddam. Będę wracała tam tyle razy, ile będzie trzeba, by osiągnąć to, co sobie zaplanowałam. Co cię nie zabije, to wzmocni – podsumowała ambitnie Paula Kulig.

Zobacz występ Pauli Kulig:

Ostatnia aktualizacja artykułu: 23 marca 2023 o godz. 06:05:44


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: