Mecze Mieszka Gniezno bez kibiców!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Za jakiś czas na stadionie przy ul. Strumykowej 8 powinny ruszyć prace budowlane związane z realizacją bieżni lekkoatletycznej. W związku z tym obiekt będzie wyłączony z użytku. Piłkarze przeniosą się na zastępczą murawę, a kibice formalnie nie będą mogli pojawiać się na meczach!

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Niebawem ogłoszony zostanie kolejny przetarg na budowę bieżni na stadionie Mieszka Gniezno. – Myślę, że przyniesie on ostateczne, pozytywne rozstrzygnięcie i ruszymy, a zarazem skończymy w tym roku. Takie są założenia – mówił prezes klubu ze Strumykowej Marek Lisiecki w magazynie Pitbike Gniezno KXD #SGLive.

Gdy ekipa budowlana wejdzie na obiekt przy S8 i rozpocznie prace, stadion automatycznie zostanie wyłączony z użytku. Nie będzie można tam ani grać, ani trenować. W związku z tym drużyna przeniesie się na górne boisko ze sztuczną murawą. Tam będą odbywać się treningi, tam będą rozgrywane również mecze – obiekt został zaakceptowany przez WZPN.

Była co prawda koncepcja, by Mieszko grał gdzieś w okolicznych miejscowościach na normalnej murawie, ale ostatecznie ten pomysł upadł. Kłopotem okazały się choćby koszty (dojazdy, wynajęcie obiektu). Pewnie i męczące mogłyby być również same przejazdy.

Niestety, na mecze na górnym boisku nie będą mogli wchodzić kibice. – Będziemy grać bez kibiców i na sztucznej murawie (…). Musimy przetrwać ten trudny okres, żeby później było lepiej – zaznaczał Marek Lisiecki w naszym magazynie.

Prace na stadionie przy Strumykowej hipotetycznie mogą ruszyć w okolicach połowy kwietnia. Na razie zatem nic się nie zmienia i do momentu zainicjowania robót na obiekcie będą mogli przebywać kibice oraz piłkarze.

Potem – jak już zostało wspomniane – fani teoretycznie nie będą mogli wchodzić na obiekt, na którym rozgrywane będą domowe mecze Mieszka. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczą pojedynków drużyny Przemysława Urbaniaka. Nikt przecież nie zabroni fanom, by śledzili mecze zza płotu.

Po budowie bieżni, co istotne, stadion Mieszka w pełni będzie spełniać III-ligowe wymogi. To ważne w kontekście potencjalnej walki o awans.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 16 marca 2023 o godz. 10:30:17


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: