Fatalnie. To czeka Start Gniezno?!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Fatalnie brzmią przewidywania żużlowego eksperta Wojciecha Dankiewicza. Jeżeli jego słowa okażą się prorocze, to Start Gniezno nie wyswobodzi się z drugiej ligi w sezonie 2023.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Dankiewicz w rozmowie z polskizuzel.pl stwierdził, że na papierze lepiej wygląda Stal Rzeszów. – W Rzeszowie mają bardziej doświadczony zespół, który więcej gwarantuje – ocenił ekspert.

Patrząc na to, jak Start zaczął poprzedni sezon i to, że zaczął od remisu w Zielonej Górze, trzeba by faktycznie powiedzieć, że oni będą mocni. Jednak Start po spadku zmienił się całkowicie. Ze starego składu został tylko junior Czapla. Pamiętajmy też, że spadkowicz wcale nie ma tak łatwo. Rok temu była w tej roli Unia Tarnów i to się dobrze nie skończyło. Druga liga stoi zespołami, które mają ambicje. To już nie jest liga, w której jeżdżą emeryci

dodał.

Mówił też o zagadkowej formie Huberta Łęgowika czy Kacpra Gomólskiego. – Ich forma jest zagadką. Oczywiście wcale nie musi być źle. To przejście do Startu może im dać kopa. Z tego co pamiętam, to Łęgowik miał problemy ze sprzętem. Mało jeździł, mało zarabiał, nie miał z czego inwestować. Jak to się zmieni, to może zobaczymy lepszego Łęgowika. A Gomólski po latach wrócił do Startu. To może wyzwolić w nim dodatkowe chęci, zmobilizować go. Finalnie zawodnicy, przy których stawiam znak zapytania, mogą się okazać dużym atutem Startu – spostrzegł.

Czy górą ostatecznie będzie Stal? Teoretycznie – zdaniem Dankiewicza – notowania tego zespołu stoją wyżej.

Na papierze, jak powiedziałem, wygląda lepiej. Z drugiej strony wiemy, jaki jest żużel. To sport, gdzie zdarzają się kontuzje. Jeśli Stal będzie miała pecha, to różnie może być. Zobaczymy też, jak Start będzie rósł i rozwijał się w miarę trwania sezonu. To zdecyduje. Oczywiście ważne będzie też to, jak Start będzie radził sobie w zakresie finansów. Jeśli to będzie działało bez zarzutu, to zawodnicy będą mieli czystą głowę. To też może im pomóc i stanowić dodatkowy atut w walce o awans. Na pewno jednak Start w tej rywalizacji musi liczyć na odrobinę szczęścia

podsumował ekspert.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 19 lutego 2023 o godz. 12:06:45


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: