Mistrzowskie zagranie XTB. Iker Casillas globalnym ambasadorem polskiego fintechu

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

XTB, polski fintech, będący jednym z globalnych liderów wśród platform inwestycyjnych, kontynuuje swoje zaangażowanie w sport. Nowym globalnym ambasadorem marki został legendarny bramkarz reprezentacji Hiszpanii oraz Realu Madryt – Iker Casillas. Hiszpan będzie promował rozwiązania inwestycyjne na polskiej platformie.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Iker Casillas to jedna z największych ikon piłki nożnej XXI wieku. Hiszpan przez lata uważany był za najlepszego bramkarza na świecie, a swoje największe sukcesy świętował w barwach zarówno Realu Madryt, jak i reprezentacji Hiszpanii. Liczba tytułów zdobytych przez legendę hiszpańskiej piłki może robić wrażenie. Ponadto, wielkie uznanie zdobył również dzięki swojej postawie poza boiskiem, ponieważ zawsze był wzorem do naśladowania.

– Jestem niezwykle dumny, że mogę być twarzą takiej marki, jak XTB – jednej z najlepszych, globalnych firm inwestycyjnych. W piłce nożnej, podobnie jak w finansach, potrzebny jest trening, dobre wsparcie i mentalność zwycięzcy – przekonuje Iker Casillas.

Ogłoszenie współpracy Ikera Casillasa z XTB to początek nowej kampanii czołowego brokera inwestycyjnego. Hiszpan będzie promować rozwiązania inwestycyjne oraz ofertę edukacyjną polskiego fintechu. Współpraca z legendarnym bramkarzem będzie kontynuacją wcześniejszych działań XTB, których celem było pokazanie, iż dzięki łatwemu dostępowi do platformy online, ponad 200 godzin kursów edukacyjnych oraz profesjonalnych analiz rynkowych, inwestowanie staje się dostępne dla każdego, kto tylko chciałby zaangażować się w tę tematykę.

– Iker Casillas jest przykładem pracy, pasji, wytrwałości i doskonałości we wszystkim co robi, obecnie również w roli inwestora i przedsiębiorcy. Jest on także osobą, która wciąż się uczy i rozwija zawodowo. Rynki finansowe w ostatnich latach uległy gwałtownej ewolucji. Coraz więcej klientów spogląda poza dotychczasowe ramy, aby zainwestować swoje pieniądze. Nowy ambasador XTB zbudował swój sukces dzięki ciężkiej pracy i strategii, dysponując do tego silną mentalnością zwycięzcy. Zdolność do pracy zespołowej, przywództwo i jego profesjonalizm w pracy to atrybuty, które podzielamy w XTB – dodaje Omar Arnaout, prezes XTB.

Hiszpan przez pięć lat uznawany był zarówno przez FIFA, jak i UEFA za najlepszego bramkarza świata. Ponadto, regularnie znajdował się w prestiżowych zestawieniach FIFA/FIFAPro World XI oraz UEFA Team of the Year. Razem z Realem Madryt trzykrotnie sięgnął po Ligę Mistrzów, pięciokrotnie wygrał mistrzostwo Hiszpanii oraz dwukrotnie zdobył Puchar Króla. Imponująco wygląda również jego kariera reprezentacyjna, w której został mistrzem świata, jak i dwukrotnie mistrzem Europy. Obecnie Hiszpan pełni rolę asystenta dyrektora generalnego fundacji Real Madryt oraz jest kapitanem jednego z klubów w innowacyjnych rozgrywkach Kings League.

Nawiązanie współpracy z Ikerem Casillasem jest dla XTB kontynuacją założonej strategii marketingowej, która opiera się na kooperacji ze światem sportu. Obecnie polska marka współpracuje z takimi gwiazdami, jak Conor McGregor, Joanna Jędrzejczyk czy Jiri Prochazka. W przeszłości natomiast, ambasadorem XTB był najbardziej znany trener na świecie – Jose Mourinho. To między innymi dzięki szerokozasięgowym działaniom marketingowym, XTB zanotowało rekordowy rok w swoim wykonaniu. Według wstępnych wyników finansowych za 2022 rok, Grupa zanotowała zysk netto na poziomie ponad 765 milionów złotych, co jest ponad trzykrotnie lepszym wynikiem niż w roku poprzedzającym. Liczba klientów przekroczyła natomiast ponad 657 tysięcy.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 13 lutego 2023 o godz. 13:34:16


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: