MKS PR Gniezno prawie najlepszy w Polsce!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Drugie miejsce w całym kraju, a pierwsze w Wielkopolsce zajęły drużyny młodzieżowe Żółto-czarnych w rankingu klubów piłki ręcznej kobiet za rok 2022, prowadzonym przez warszawski Instytut Sportu. Instytucja bierze w nim pod uwagę wyniki na wszystkich szczeblach rozgrywek młodzieżowych: juniorek, juniorek młodszych i młodziczek.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

MKS PR Gniezno ze szkolenia znany jest od lat. To właśnie w tym zespole wychowały się takie szczypiornistki jak Karolina Chojnacka, Marta Giszczyńska, Karolina Kasprowiak, Daria Konieczna, Maria Tanaś, Agata Alwin, Weronika Wabińska, Antonina Cieślak, Maja Schlabs, czy Agnieszka Siwka, które w ubiegłym sezonie awansowały do PGNiG Superligi Kobiet. Przygodę z piłką ręczną większość z nich zaczynała w czwartej klasie szkoły podstawowej.

Oprócz trwających rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej, Robert Popek oraz Roman Solarek prowadzą również zespół drugoligowy. Formalnie seniorski, ale w rzeczywistości będący świetną okazją do przetarcia w ligowych zmaganiach dla młodych wychowanek MKS-u. Zespół złożony głównie z zawodniczek z roczników 2005 i młodszych, odnosi fantastyczne wyniki, które przekładają się na aktualnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Niemalże ten sam skład tworzy drużynę juniorek, która w najbliższym czasie stanie do zmagań w 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek.

To, że w Gnieźnie przygotowanie młodzieży stoi na bardzo dobrym poziomie pokazuje także fakt, że podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka mają na koncie złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych z zeszłego sezonu, a także wicemistrzostwo kraju Juniorek Młodszych z 2017 roku.

Ważną składową wyników MKS jest kategoria „Młodziczka”, która osiąga fenomenalne wyniki. Zawodniczki młodego pokolenia pewnie radzą sobie w rozgrywkach, a ich praca jest doceniania przez kadrę wielkopolski oraz kadry narodowe.

Badania przeprowadzone Instytut Sportu tylko potwierdzają świetne rezultaty gnieźnieńskiego narybku: w minionym roku w tej klasyfikacji MKS PR Gniezno uległ tylko Pogoni Zabrze. Warto podkreślić, iż dla gnieźnieńskiego klubu jest to skok o sześć pozycji względem 2021 roku, w którym to uplasował się na ósmej lokacie.

„Jesteśmy dumni z tego, jakie rezultaty przynosi konsekwentna realizacja planu szkoleniowego, nakreślonego w naszym klubie już wiele lat temu. „Piramida” szkoleniowa zaczyna się u nas już na poziomie szkoły podstawowej – gdzie w gnieźnieńskiej SP7 i SP12 grają nasze drużyny MKS „Tuzinek” – a kończy na pierwszej drużynie, która od tego sezonu gra już na najwyższym możliwym szczeblu. Bardzo cieszy, że ten awans do Superligi wywalczyła nie tylko „armia zaciężna”, ale zespół w dużej części złożony właśnie z naszych wychowanek, które całą tę piramidę przeszły.” – tak o szkoleniu swojego zespołu wypowiedział się trener Robert Popek.

Tekst – MKS PR Gniezno 
Fot. – MKS PR Gniezno

Ostatnia aktualizacja artykułu: 8 lutego 2023 o godz. 12:01:35


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: