Tyle kosztuje rower miejski. Od tej kwoty aż kręci się w głowie

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Niezależny radny Arkadiusz Masłowski poruszył na Facebooku temat Gnieźnieńskiego Roweru Miejskiego. Choć jest to niewątpliwie rozwiązanie lubiane przez wielu gnieźnian, to koszty tego przedsięwzięcia wprawiają w osłupienie.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Gnieźnieński Rower Miejski cieszy się sporą popularnością. W minionym sezonie znów można było zobaczyć wiele osób, które korzystały z jednośladów udostępnianych w ramach tej inicjatywy. Niewielu wie jednak, ile tak naprawdę kosztuje funkcjonowanie GRM.

401 tysięcy złotych – takie będą wydatki związane z utrzymaniem, eksploatacją i zarządzaniem systemem, na co uwagę zwraca niezależny radny Arkadiusz Masłowski.

Taką kwotę można zobaczyć w budżecie Miasta Gniezna na 2023 rok. Rowery Miejskie przypadły do gustu mieszkańcom Pierwszej Stolicy. Władze Miasta Gniezna chwała się ilością przejechanych kilometrów i liczbą zarejestrowanych użytkowników. Natomiast nie widzę, aby informowano mieszkańców o kosztach tych inwestycji oraz obsługi. Władze Miasta planują wpływy z tego zadania na poziomie 40 000 zł. Funkcjonowanie rowerów kosztuje 401 000 zł. Dostępnych rowerów w 2023 roku będzie 144 – pisze miejski radny.

Rowery miejskie cieszą się popularnością, ładnie wyglądają i służą mieszkańcom, to warto zaznaczyć. Jednak kwota 401 000 zł jest kwotą, która budzi zainteresowanie oraz pytanie, czy można taniej – kończy Arkadiusz Masłowski.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Ostatnia aktualizacja artykułu: 14 grudnia 2022 o godz. 08:53:42


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: