Gra w Mieszku przestała go cieszyć. Teraz dostał powołanie

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Mikołaj Cypryański to dobrze zapowiadający się zawodnik Grinbud KS Gniezno. Świadczy o tym fakt, że został zaproszony na zgrupowanie futsalowej reprezentacji Polski U19. To spełnienie jego marzenia.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Otrzymanie powołania do reprezentacji było od zawsze moim marzeniem. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i kolejny krok w przód w mojej karierze – mówi nam Mikołaj Cypryański.

Jakie nadzieje wiąże ze zgrupowaniem? – Myślę, że zgrupowanie i praca z jednym z najlepszych trenerów w Polsce udoskonali moje umiejętności. Poszerzy to również moją wiedzę oraz indywidualne aspekty, co znajdzie swoje odzwierciedlenie na parkietach 1. ligi futsalu – spostrzega.

Jego futsalowa przygoda rozpoczęła się relatywnie niedawno. – Grę na hali zacząłem dwa lata temu. Na samym początku trudno było mi się odnaleźć w środowisku futsalowym – gra na parkiecie różni się od rywalizacji na boisku. Jednak poprzez dużą ilość podpowiedzi od trenera i ciężką pracę, czuję się już o wiele lepiej – dodaje.

Kiedyś Cypryański trenował w Mieszku Gniezno. Dlaczego zrezygnował?

Grałem wcześniej w Mieszku. Spędziłem tam wiele lat. Gra na boisku przestała mi sprawiać radość. Od małego zawsze chodziłem na futsal i chciałem tego spróbować. Było to dla mnie kolejne nowe wyzwanie, którego się podjąłem. Obecnie nie żałuję tej decyzji i liczę na swój dalszy rozwój – podsumowuje Mikołaj.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 1 listopada 2022 o godz. 08:49:14


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: